Çözüldü Sistem açılış ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hkarsu

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar açılırken ASUS yazısında kalıyor. Ne klavye ile BIOS ayarlarına girebiliyorum ne de bir işlem yapabiliyorum. Bilgisayara bağlı olan tüm cihazları çıkardım BIOS pilini söktüm RAM'leri teker teker dendim hatta işlemciyi de değiştirip denedim. En son sadece işlemci ve RAM bıraktım yine de açamadım ne BIOS'u ne Windows'u ne de USB'den boot edebildim.

Çözüm
İşlemcinin varsa pinlerinin sağlam olduğunu anakart içinde pinlerin sağlam olduğunu anlıyorum buradan?

Çalışıyordu kapandı demişsiniz o kapandıktan sonra müdahale oldu mu?

Evet pinler sağlam.
İşlemcinin varsa pinlerinin sağlam olduğunu anakart içinde pinlerin sağlam olduğunu anlıyorum buradan?

Çalışıyordu kapandı demişsiniz o kapandıktan sonra müdahale oldu mu?

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim sorunun kaynağını buldum kasa üzerinde SATA cihazlara dışarıdan erişim sağlamak için bir bölme var ve SATA cihazları bu bölüme takılıyor bu bölmede bir sorun olmuş galiba kabloları çıkarınca sistem açıldı.
Bende yazıda kalma değil ama yazıdan sonra siyah ekranda kalma, hatta bazen direkt bilgisayardan güç çekmeme sorunu vardı, bios pilini değilştim çıkartıp takmak işe yaramamıştı. Sonrasında da bios güncelledim, tavsiyem yeni pil alıp bir deneyin.

Bende yazıda kalma değil ama yazıdan sonra siyah ekranda kalma, hatta bazen direkt bilgisayardan güç çekmeme sorunu vardı, BIOS pilini değilştim çıkartıp takmak işe yaramamıştı. Sonrasında da BIOS güncelledim, tavsiyem yeni pil alıp bir deneyin.

Yeni pil taktım ama bir değişiklik olmadı.

Bilgisayar açılırken ASUS yazısında kalıyor. Ne klavye ile BIOS ayarlarına girebiliyorum ne de bir işlem yapabiliyorum. Bilgisayara bağlı olan tüm cihazları çıkardım BIOS pilini söktüm RAM'leri teker teker dendim hatta işlemciyi de değiştirip denedim. En son sadece işlemci ve RAM bıraktım yine de açamadım ne BIOS'u ne Windows'u ne de USB'den boot edebildim.

BIOS güncelleyin. Ölü BIOS olabilir veya bozuk.

Şuna bakabilirsiniz.

Teşekkür ederim konuyu okumuştum ama bende hiç tepki vermiyor ne boot seçeneklerine girebiliyorum ne BIOS'a.
Farklı bir güç kaynağı deneme imkanınız var mı?
Elimde başka güç kaynağı var ama çok eski anakarta uyacağını sanmıyorum.
BIOS güncelleyin. Ölü BIOS olabilir veya bozuk.

BIOS'a hiç giremiyorum.

Teşekkür ederim konuyu okumuştum ama bende hiç tepki vermiyor ne boot seçeneklerine girebiliyorum ne BIOS'a.

Elimde başka güç kaynağı var ama çok eski anakarta uyacağını sanmıyorum.
Fazladan raminiz olmadığı için sorunu tam olarak anlayamıyoruz tek çare bir bilgisayar uzmanına götürmen gibi duruyor. Buradan yaptığımız yardımlar sizin imkanlarınıza bağlı sonuçta.

Fazladan RAM'iniz olmadığı için sorunu tam olarak anlayamıyoruz tek çare bir bilgisayar uzmanına götürmen gibi duruyor. Buradan yaptığımız yardımlar sizin imkanlarınıza bağlı sonuçta.

Eksik anlatım yaptım galiba 3 adet RAM var RAM'ları teker teker denedim. Hepsinde aynı sonucu aldım.

Geri
Yukarı