Sistem aniden kapanıyor

YASUDAREYİZ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, masaüstü bilgisayarımda uzun zamandır kapanma problemi vardı. Dün format attım, sorun devam ediyordu, yani bir ayardan kaynaklı değil. Bugün kasanın içini açtım her zamanki gibi temizlik yapmak için. Temizliğini yaptım sonra da belki f_panel yanlış takılmıştır ondan kapatamıyorumdur Windows’tan diye düşündüm ve kullanma kılavuzundan bakıp taktım. Sonra bilgisayarımı fişe taktım çalıştırdım ve iki saniye içinde geri kapandı birkaç kez öyle oldu sonra ekran kartını çıkardım taktım hiç ellemeden f_panel’in fotoğrafını çekmiştim aynen o düzende geri taktım. Sorunum devam etti. Sonra kasadan her şeyi söktüm yani kabloları çıkardım. Sonra tekrar çalıştırdım aynı şekilde kapandı hiç görüntü gelmeden. Sosyalde bir konuda benzer bir sorun için okumuştum Power tuşuna bir dk basılı tuttum ondan sonra tekrar çalıştırdım normal çalışmaya başladı BIOS pilini söküp takmıştım bir kez de değişiklik olmuş mu diye BIOS'a giriyordum. Checksum hatası verdi ve kapandı sonra tekrar 1 dk basılı tutup tekrar çalıştırdım ve bu kez BIOS'a girebildim. Tarihe BIOS ayarlarına falan bakarken bilgisayar birden yine kapandı. Sonra tekrar aynı işlemi yapıp BIOS'a girdim tekrar kapandı. Artık sizlere danışmaktan başka çarem yok önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

@Recep Baltaş
@Ali Güngör

@Yasudareyiz anakarttaki kondandsatörlerin saglam gözüküyor hocam. Başka bir PSU ile denemekten başka çare kalmadı gibi. Ankara'da yaşıyorsanız yardımcı olabilirim.

İstanbul'dayım hocam sağ olun. Yarın bir bilgisayarcıya gidecek kasa muhtemelen başka bir PSU ile denenir ve sonuç verirse alınır. Gelişmeleri aktarırım teşekkürler.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı