Sistem aniden kapanıyor

Hakan Çetin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim bilgisayarda zaman zaman özellikle oyun oynarken ani bir kapanma oluyor ama bilgisayarın ekran kartının RGB'si açık kalıyor. Ekran görüntüsü gidiyor ve sadece reset düğmesine bastığımda açılıyor bilgisayar. İlk böyle sorun yaşayınca RAM'lerde bir sıkıntı olduğunu düşünüp çıkartıp temizleyip tekrar taktım, bir süre sorun giderilmiş gibiydi ama şimdi yine olmaya başladı. Sizce sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü aynısı bende de var amaç arızalı parçayı bulmak hocam sonsuza kadar öyle kullanma zaten ben şu an işlemci değiştirdim deniyorum mesela, sorunum anakart kaynaklı mı değil mi diye test ediyorum. XMP kapalı manuel açtım deniyorum.
Tamam sende de bir değişiklik olursa mutlaka yaz o zaman. Kolay gelsin.

Acaba ikiniz de sorunları halletiniz mi çünkü bende tıpatıp aynı sorunu yaşıyorum ve kendi kendime halledemiyorum...

Merhaba sude. Şöyle söyleyeyim uzun süredir hata almıyorum eskiden sık sık olurdu ama arkadaşın dediği gibi RAM HZ düşürdüm aynı zamanda BIOS güncellemesi gelmiş onu yaptım şimdi daha iyi. Çok nadir arada 1 kere kendini resetliyor bilgisayar ama onun dışında o sıklık azladı bayağı.

Geri
Yukarı