Sistem darboğaz mı yapıyor?

batyoxide

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Dominator Platinum 2x8gb 3200mhz cl16
SSD veya HDD modeli
Adata xpg8200sx pro,kioxia 960gb sata ssd
Ekran kartı
Zotac Amp Holo Rtx 4070ti
Anakart
Asus rog strix x570e gaming
İşlemci
Ryzen 3900x
Arkadaşlar merhaba, sistem detaylarıma bakıp Full ayarlarda oynadığım Farming SIM22 oyununda oyunda arada takılmalar oluyor ve bazen FPS düşmesi yiyorum özellikle araç dışı kameradan araç içi kameraya geçerken çok yaşıyorum. Darboğaz mı yiyorum?
Oyunun bana sunduğu maksimum grafik ayarlarıyla 2K çözünürlükte oynuyorum. Monitörüm de 2K çözünürlükte.

Dosya Ekleri

• IMG_6837.jpeg
    IMG_6837.jpeg
    251,6 KB · Görüntüleme: 101
GPU kullanımı %38 iken CPU kullanımı % kaç onu da görsem kesin bir şey söyleyebilirim ama GPU'nun kullanımının %38 olması da başlı başına darboğaz anlamına geliyor olabilir. Hangi yazılımla o verileri alıyorsun?
Cpu usage bu durumda hocam

Dosya Ekleri

• IMG_6838.jpeg
    IMG_6838.jpeg
    228,1 KB · Görüntüleme: 31
Arkadaşlar merhaba, sistem detaylarıma bakıp Full ayarlarda oynadığım farming SIM22 oyununda oyunda arada takılmalar oluyor ve bazen FPS düşmesi yiyorum özellikle araç dışı kameradan araç içi kameraya geçerken çok yaşıyorum. Darboğaz mı yiyorum?
Oyunun bana sunduğu maksimum grafik ayarlarıyla 2K çözünürlükte oynuyorum. Monitörüm de 2K çözünürlükte.

Hocam o islemciye o ekran karti takilir mi be islemciyi yukseltmen lazim.

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO! Hocam %11 felaket bir sayı, acil değiştir işlemciyi.
Gayet normal bir sayı. Benim bildiğim şöyle yanlışsa düzeltin. Eğer işlemci kullanımı yüzde 50 nin üzerinde ise sıkıntı. Her zaman işlemci kullanımına bakarak darboğaz anlaşılmaz. Çekirdek kullanımı da önemli. Benim işlemcim 5600, ekran kartım RX 580 ile bazı oyunlarda işlemcim yüzde 20 bazen yüzde 10. Sence durum vahim mi😅

Geri
Yukarı