Sistem darboğaz mı yapıyor?

batyoxide

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Dominator Platinum 2x8gb 3200mhz cl16
SSD veya HDD modeli
Adata xpg8200sx pro,kioxia 960gb sata ssd
Ekran kartı
Zotac Amp Holo Rtx 4070ti
Anakart
Asus rog strix x570e gaming
İşlemci
Ryzen 3900x
Arkadaşlar merhaba, sistem detaylarıma bakıp Full ayarlarda oynadığım Farming SIM22 oyununda oyunda arada takılmalar oluyor ve bazen FPS düşmesi yiyorum özellikle araç dışı kameradan araç içi kameraya geçerken çok yaşıyorum. Darboğaz mı yiyorum?
Oyunun bana sunduğu maksimum grafik ayarlarıyla 2K çözünürlükte oynuyorum. Monitörüm de 2K çözünürlükte.

Dosya Ekleri

• IMG_6837.jpeg
    IMG_6837.jpeg
    251,6 KB · Görüntüleme: 101
Ekran kartına harcadığın paranın hakkını alamıyorsun bir nevi. Ekran kartı alırken işlemcinin darboğaz yapıp yapmayacağına dikkat etmek lazım.
Aslında bakmıştım ama 2k çözünürlükte %8 diyordu. 1080pde sadece %25lere çıkıyordu. Monitörüm 2k olduğu için umursamamıştım ve rtx 3080 4070tidan pahalı olduğu için bunu tercih ettim. Sonra uprade ederim diye ki 4070ti rtx 30 serisini parçalıyor 3090ı bile ezdiği için nerdeyse bunu tercih etmiştim güzel de fiyata aldım. 850 euro verdim ama bu kadar darboğaz yiyeceğini tahmin etmemiştim...

attığım üçlü gayet güzel bir üçlü.
hocam ben daha çok asus rog strix x670e-f gaming anakart, ryzen 9 7900 ya da 7900x3d alırım rami de attığınız corsair vengance alırım. Elimdeki donanımlar şu an ikinci elde ne kadar eder bilmiyorum ama 3ü birlikte 10k eder diye umuyorum umarım eder yani

hocam ben daha çok asus rog strix x670e-f gaming anakart, ryzen 9 7900 ya da 7900x3d alırım rami de attığınız corsair vengance alırım. Elimdeki donanımlar şu an ikinci elde ne kadar eder bilmiyorum ama 3ü birlikte 10k eder diye umuyorum umarım eder yani
10k edeceğini sanmıyorum hocam. sadece işlemci 15k. ayrıca 7800x3d ve 7900x3d arasında oyun konusunda bir fark yok 7800x3d alabilirsiniz. ben de işlemci olarak onu alıyorum.

10k edeceğini sanmıyorum hocam. sadece işlemci 15k. ayrıca 7800x3d ve 7900x3d arasında oyun konusunda bir fark yok 7800x3d alabilirsiniz. ben de işlemci olarak onu alıyorum.
Hocam tek tek baktım sahibinden de ortalama piyasa fiyatlarıyla elimdeki anakart işlemci ram üçlüsü tek tek satarsan 13500 lira ediyor, toplu satarsam 15 bin eder gibime geliyor ya da 14 bin. İşlemci de 7900x alacağım 13 bin tl fiyatı var şu an. Dahili ekran kartlı cpuya ihtiyacım yok. Ama soğutucum umarım yeni işlemci soketine uyar.. am5 soket sonra çıktı çünkü bendeki soğutucudan

Arkadaşlar merhaba, sistem detaylarıma bakıp Full ayarlarda oynadığım farming SIM22 oyununda oyunda arada takılmalar oluyor ve bazen FPS düşmesi yiyorum özellikle araç dışı kameradan araç içi kameraya geçerken çok yaşıyorum. Darboğaz mı yiyorum?
Oyunun bana sunduğu maksimum grafik ayarlarıyla 2K çözünürlükte oynuyorum. Monitörüm de 2K çözünürlükte.

Ekran kartı: Bensizde çalışıyormuş PC.

Arkadaşlar merhaba, sistem detaylarıma bakıp Full ayarlarda oynadığım farming SIM22 oyununda oyunda arada takılmalar oluyor ve bazen FPS düşmesi yiyorum özellikle araç dışı kameradan araç içi kameraya geçerken çok yaşıyorum. Darboğaz mı yiyorum?

Ryzen 7 serisine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Hocam çok güldüm gece gece yorumunuza 🤣

kafamda planlamamı yaptım ben 7900x alacağım teşekkürler bu kadar astım ettiğimi bilmiyordum meğersem akciğer kanserinden gidecekmiş neyseki erken fark ettim 😅

Geri
Yukarı