Sistem Gereksinimlerinde CPU'nun Yeri

30 FPS'ye kadar düşüyor mu AA açıkken? O sistemde AA max olsa bile en azından 40 FPS altına düşmez diye biliyordum.

Aslında şu ana kadar AA dahil her şey Max olduğunda 1920 X 1080 çözünürlükte AC IV ve Watch Dogs hariç 30 FPS ve altına düşen oyun hiç görmedim. En düşük 42-43 FPS gibi bir şey oluyor. Ama AA'yı kısıyorum 60 ın üstüne çıksın diye. En son Middle Earth Shadow of Mordor oynadım AA dahil full ayarlarda 40 küsür bir şeyde çalışıyordu. Ama AA'yı kısınca 60-70 FPS de çalıştı :)

Aslında şu ana kadar AA dahil her şey Max olduğunda 1920 X 1080 çözünürlükte AC IV ve Watch Dogs hariç 30 FPS ve altına düşen oyun hiç görmedim. En düşük 42-43 FPS gibi bir şey oluyor. Ama AA'yı kısıyorum 60 ın üstüne çıksın diye. En son Middle Earth Shadow of Mordor oynadım AA dahil full ayarlarda 40 küsür bir şeyde çalışıyordu. Ama AA'yı kısınca 60-70 FPS de çalıştı :)
Diğer oyunları bilmemde, Watch Dogs optimize özürlü bir oyun :D FPS dropları (düşüşleri) olması normal.

2700k kullanıyordum 2 yıl öncesine kadar 3770K aldım ve 4-5 yıl götüreceğine eminim. DDR2 anakartlarda bile çalışıyor oyun sistem gereksinimlerinde i5 4*** yazıyor :)

8350 hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Ne kadar idare edebilirim imzadaki sistemimle? SSD eklemeyi ve birkaç sene sonra ekran kartı değiştirmeyi düşünüyorum. Yeni konu açma gereği duymadım bu konu hakkında bilgisi olan insanlar buradayken.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı