Sistem için SSD + HDD mi, yoksa SSD + SSD mi?

Artık ileriye dönük bakarsak hdd çok gereksiz eğer arşiv yada iş ile ilgili yüksek depolama ihtiyacınız yoksa oyun için hdd alınmaz. M2 almanı tavsiye ederim pahalı dersen samsung 500 gb olan ssd i alırsın 250 gb ssd + hdd ile aynı fiyata denk geliyor.

Eğer sistemi baştan topluyorsan kesinlikle SSD alma, alabiliyorsan SSD yerine HDD alıp işlemcini ya da diğer parçalardan birini upgradele. SSD sonra da alınabilir, işlemciyi veya diğer parçaları değiştirmek daha büyük sıkıntı. SDD sisteme sonradan eklenebilir, eğer HDD hızından memnun değilsen. Şahsen ben hiçbir zaman SDD kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum. İlerde kafama eserse alabilirim, parası konusunda sıkıntı yok. RAM için de aynı şey geçerli, 8GB RAM idare eder, sonradan ekleme yapılabilir.

Şu an bir sistem toplamaktayım depolama olarak 1 TB HDD ve 250 GB Samsung 860

HDD almak yerine Adata 480 GB SSD alıp SSD + SSD yapmak katkı sağlar mı veya başka bir SSD önerir misiniz?

Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma Harddisk | ITOPYA
SAMSUNG 250GB 860 EVO SATA 3.0 2.5" SSD (550MB Okuma / 520MB Yazma) | ITOPYA
ADATA 480GB SU650 3D NAND Sata3 2.5" SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma) | ITOPYA

Teşekkürler.
Eğer ben fotoğraflarımı videolarımı arşivlerim PC'ye bazı şeyleri yedeklerim vs. gibi bir durumun varsa HDD + SSD al ama ben sadece oyun oynarım vs. diyorsan SSD + SSD almak yerine ikisinin parasını birleştirip daha yüksek GB'lı bir SSD alabilirsin. Bu arada Adata SU serisi SSD'leri önermiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok saçma düşünüyorsunuz. Ben sistem toplayacağım param var neden toplamışken tam toplamak varken günümüz oyunlarının hiçbirinde yetmiyecek 8GB RAM veyahut beni yavaşlatıcak bir HDD alayım ?

Eğer ben fotoğraflarımı videolarımı arşivlerim PC'ye bazı şeyleri yedeklerim vs. gibi bir durumun varsa HDD + SSD al ama ben sadece oyun oynarım vs. diyorsan SSD + SSD almak yerine ikisinin parasını birleştirip daha yüksek GB'lı bir SSD alabilirsin. Bu arada ADATA SU serisi SSD'leri önermiyorum.
Sen veya bir başkası aynı maddi güce sahip değil. Kimisinin maksimum bütçesi 2.500TL'dir, kimisi senin gibi "Almışken şunu alıyım der", kimisi de benim gibi "7.000'e toplamak yerine 2.000 daha eklerim, almışken en iyisini alırım." der.

1- Günümüzde hala pek çok oyunda 8GB RAM yeterlidir, aynı şekilde 8GB alınıp, bir ay sonra bile bir RAM daha eklenebilir yanına. Bir 8gGB RAM daha almak yerine, o paraya o an işlemcini ya da ekran kartını bir üst modele çıkartabiliyorsan çıkartmak daha mantıklı. 3 yıl tatmin edecek işlemci almak yerine, bir ay 8GB RAM ile idare edip, zamanında işlemcini iyi alırsın, tatmin süren 4 yıla çıkar.

2- "Neden beni yavaşlatacak bir HDD alayım?" yazmışsın, o zaman SSD de seni M.2 NVME'ye göre yavaşlatıyor, neden SSD alasın ki? Asıl senin düşündüğün çok saçma. Hiçbirimiz konuşmayalım o zaman HDD veya SSD hakkında, herkes daha hızlısına yönelsin. Konu sahibinin de bir bütçesi var ki SSD soruyor. Niye konu sahibine "Neden SSD alıyorsun ki, seni yavaşlatacak!" yazmıyorsun o zaman?

SSD açılışta program yüklenmesinde tıklama sonrası tepkilerde hızlı ve aşırı derecede fark yaratıyor HDD depolama sistemine kıyasla. Artı, arkadaşlar ses olayını es geçmeyin HDD gürültü yaparken SSD sessiz sakin çalışır. Eğer bir depolama alınacaksa ve de bütçe yeterliyse SSD yerine HDD almak mantıklı değildir. Lakin SSD'ye kıyasla bilgi belge kurtarma oranı olarak HHD daha avantajlıdır galiba.

Bunu denemiş değilim ama SSD de silinen bir dosyayı geri getirme konusunu hiç bilmiyorum. yapılabilinir mi yapılamaz mı bir fikrim yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı