Sistem ilk açıldığında çok kasıyor

MuratARSLANER

Hectopat
RAM
8x2 GB CRUCIAL
SSD veya HDD modeli
512 nvme ssd
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
MSI PRO H610M-G
İşlemci
i3-12100F
Sistemim ilk açıldığında çok kasıyor.
Bütün başlangıç uygulamalarını devre dışı bıraktım, sorun hala devam ediyor.
Soğuktan şüpheleniyorum, bilgisayarın olduğu oda çok soğuk oluyor. Soğuktan donanımlar etkilenir mi?

Sistemim ilk açıldığında çok kasıyor.
Bütün başlangıç uygulamalarını devre dışı bıraktım, sorun hala devam ediyor.
Soğuktan şüpheleniyorum, bilgisayarın olduğu oda çok soğuk oluyor. Soğuktan donanımlar etkilenir mi?

Arkadaşlar soğuktan değil demiş ama eğer oda çok soğuk ise - 3-4 ise sorunun bu olabilir.
Cihazlar için serin çalışmak iyidir ama çalışması içinde minimum sıcaklığa ulaşması lazım.
15 20 derece gibi.

Doğrudur hocam. Bu sebeple bende devre dışı bırakıyorum öyleyse sağolun.
Rica ederim hocam ne demek. Bende açılışta bazen fanlar çok hızlı çalışıyor, görev yöneticisini incelediğimde genelde Windows Update bir güncelleme arıyor veya yüklüyor oluyor :D

Bazen Windows Update açık olduğunda her açılışta güncelleme taraması yaptığı için de kasmaya sebebiyet verebiliyor.

İnternetten duyma bilgilerle öneri yapmayın.
benim laptop açılması 10 saniye sürmüyor ve kasmıyor ama kapatmadan fişi çekip tekrar açarsam o zaman 2 dk da anca acılıyor ve başlangıçta kasıyor sorunun bu olmayabilir ama yinede söylemek istedim

Arkadaşlar soğuktan değil demiş ama eğer oda çok soğuk ise - 3-4 ise sorunun bu olabilir.
Cihazlar için serin çalışmak iyidir ama çalışması içinde minimum sıcaklığa ulaşması lazım.
15 20 derece gibi.
Ev içerisinde sistem -3, -4 dereceye nasıl ulaşabilir hocam?
İnternetten duyma? Neresi duyma bunların. Ne için dediniz ki bunu
Genelde Instagram sayfalarında hep "%temp% silin, temp silin" gibi öneriler yapılır. Sisteme aşırı fazla bir yardımı olmaz ve açılışı da etkilemez. Ona ithafen, oradan gördüğünüzü düşünerek yorum yaptım. Hatam varsa affola.
benim laptop açılması 10 saniye sürmüyor ve kasmıyor ama kapatmadan fişi çekip tekrar açarsam o zaman 2 dk da anca acılıyor ve başlangıçta kasıyor sorunun bu olmayabilir ama yinede söylemek istedim
Bunun sebebi sisteminizde hızlı başlatmanın açık olması. Hızlı başlatma açık olduğundan dolayı sistem kapanırken her şeyi kapatmaz ve hazır halde kapanır. Ancak fişten çektiğinizde tam anlamıyla kapandığı için açılırken her şeyi tekrar başlatır.

Ev içerisinde sistem -3, -4 dereceye nasıl ulaşabilir hocam?

Genelde Instagram sayfalarında hep "%temp% silin, temp silin" gibi öneriler yapılır. Sisteme aşırı fazla bir yardımı olmaz ve açılışı da etkilemez. Ona ithafen, oradan gördüğünüzü düşünerek yorum yaptım. Hatam varsa affola.

Bunun sebebi sisteminizde hızlı başlatmanın açık olması. Hızlı başlatma açık olduğundan dolayı sistem kapanırken her şeyi kapatmaz ve hazır halde kapanır. Ancak fişten çektiğinizde tam anlamıyla kapandığı için açılırken her şeyi tekrar başlatır.
Hocam sistemde çok fazla önbellek dosyası vs. olabilir olduğu için sistemde açılırken kasma olabilir diye düşündüm ondan ötürü bunlar aklıma geldi. Benimde bir hatam varsa kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı