Sistem önerisi

RTX 4000 serisi yeni çıktı 4070 Ti kötü olmaz o sisteme.

Ya isterse 5000 serisi çıksın AMD'nin ekran kartları her zaman en az 1 sene sonra alınması gerektiğini bunun AMD'nin kendisi söylüyor yani NVIDIA ile yarışmak için ekran kartlarını erken çıkarıyoruz piyasaya erken sürüyoruz diye kendileri söylüyorlar evet fiyat olarak 4000 3000 lira daha aşağı kadar ama yeterli sürücü destekleri yok.

Hocam hiç AMD ekran kartı kullandın mı bilmiyorum ama 4 sene AMD ekran kartı kullandım daha doğrusu aldığım ilk ayda ekran kartını söküp yerine NVIDIA bir ekran kartı aldım, ekran kartı sürekli çöküyor çünkü sürücüleri çok eksik.

3090 vardı para lazım diye üste para alacağım 6700 ile takas yaptım şu an bir sıkıntı yok 3 hafta oldu.

3090 vardı para lazım diye üste para alacağım 6700 ile takas yaptım şu an bir sıkıntı yok 3 hafta oldu.

Hocam senden ricam sürücüleri kurarken dikkat et geçen sürücü kurarken benim ekran kartı arıza verdi yani tüm statik elektriği boşalttım fanını açtım ondan sonra tekrar birleştirdim ekran kartı sürücüsünü kurarken ekran kartı çöker mi ya.

Hocam senden ricam sürücüleri kurarken dikkat et geçen sürücü kurarken benim ekran kartı arıza verdi yani tüm statik elektriği boşalttım fanını açtım ondan sonra tekrar birleştirdim ekran kartı sürücüsünü kurarken ekran kartı çöker mi ya.

Yani dediğiniz doğru o kadar paraya sorunsuz sistem istiyoruz işi şansa atmamak gerek.

Yani ileride RTX 5*** serisine geçerse sıkıntı yaşamasın düşündüm ama siz bilirsiniz :)

Bir de hocam şöyle bir şey var 5**** serisi çıktı diye AMD ekran kartı AMD işlemci ile daha iyi çalışmıyor yani bu senin anakartının ne kadar sağlam olduğuna işte işlemcinin yeterli önbellek miktarının olup olmadığına bağlı bir durum.

Yani dediğiniz doğru o kadar paraya sorunsuz sistem istiyoruz işi şansa atmamak gerek.

Yani şöyle bir durum var eğer geçenlerde ben bir sistem aldım 17.720 liraya i5 12.400F RTX 3060 Dual işlemcim de sıvı soğutma var 16 GB RAM anakartında orta seviye bir anakart yani B610 i9 12900F destekliyor, işlemci değiştiririm ya da işte komple takas ederim.

Dostum arkadaşın sadece oyun oynayacaksa o kadar fiyatları yükseltmesi ne gerek yok 30k çok çokfazla 3070 Ti'lı i5 bir sistem yeterli...

Yeni konular

Geri
Yukarı