Sistem Tavsiyeleri – Ocak 2021

"Orta Seviye Oyun 2" tablosunda görebilirsiniz. X570 önerilen sistemler, yüksek güç tüketimine sahip işlemcilerde tercih edildi. VRM başarımı önemli.

Kapasite seçenekleri arasında kontrolcü farkı olabilir. 240 GB modeli dediğim gibi farklı bir kontrolcü kullanıyor.

Hatta şöyle kendi yaptığım testi de ekleyeyim;

Eki Görüntüle 811808
Hocam dediğiniz SSD bu değil mi? Eğer buysa kronik sorunlu diye hatırlıyorum.
@MisakiTaro @Samotne Ciasteczka

Maalesef, bu SSD de DRAM'i olmayan her SSD gibi bir süre sonra HDD oluyor. Asım Bey her ne kadar kabul etmese de bu fiyata kötü bir model. Yine de o kadar mesajı ve çözümü var, bir bildiği elbet vardır diye düşünmek istiyorum.

Toshiba TR200 ile birebir aynı değil. Kronik sorunlu olduğunu gösteren bir veri varsa tabii ki değiştiririz.
Maalesef, bu SSD de DRAM'i olmayan her SSD gibi bir süre sonra HDD oluyor. Asım Bey her ne kadar kabul etmese de bu fiyata kötü bir model. Yine de o kadar mesajı ve çözümü var, bir bildiği elbet vardır diye düşünmek istiyorum.
Bu fiyatlarda DRAM'li SSD bulmak zor, olsa da 32 MB gibi komik rakamlar. Türkiye'de resmi olarak bulunmayan markaları tercih etmek yerine, muhatap bulunabilecek markalar tercih etmek daha mantıklı.

Sistem Tavsiyeleri

2021’e yeni sistemle başlamak isteyenler için olan sistem tavsiyelerimiz ile karşınızdayız. Ofis Anakart MSI H410M-A Pro MSI B450M-A PRO MAX İşlemci Intel Core i3-10100 AMD Athlon 3000G Ortak Bileşenler Bellek Adata XPG Gammix D30 8GB 3000MHz DDR4 – CL16 SSD KIOXIA EXCERIA 240GB SATA SSD Kasa Zalman S4-Plus(BL) Güç Kaynağı Kasaya dahil, 500W Fiyat: 3.000 […]

Devamı: Sistem Tavsiyeleri – Ocak 2021
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Kioxia Exceria önermiyorum. Toshiba RC500 ile aynı SSD sadece etiket basmışlar üstüne o kadar. RC500 sorunlu bir model.

Kioxia Exceria önermiyorum. Toshiba RC500 ile aynı SSD sadece etiket basmışlar üstüne o kadar. RC500 sorunlu bir model.
RC500 olmasına imkan yok :) Zira bahsettiğiniz model NVMe bir SSD.

Toshiba TR200 ile birebir aynı değil. Kronik sorunlu olduğunu gösteren bir veri varsa tabii ki değiştiririz.

Bu fiyatlarda DRAM'li SSD bulmak zor, olsa da 32 MB gibi komik rakamlar. Türkiye'de resmi olarak bulunmayan markaları tercih etmek yerine, muhatap bulunabilecek markalar tercih etmek daha mantıklı.

Bu SSD ile ilgili sağlık sorunu yaşayan vardı.

Önereceğim SSD'ler önceki mesajda önerdim, yine de öneriyim.

Benzerliği de mi görmüyorsunuz? Aynı hızlar?
SATA SSD ile NVMe SSD'nin aynı olduğunu iddia ediyorsunuz. Birinin hızları 500MB/s seviyesinde, birinin 1700MB/s. Benzerlik?
Bu SSD ile ilgili sağlık sorunu yaşayan vardı.

Yazılımların sağlık ölçümü güvenilir değil. Bendeki sonuçlar;

1609514222342.png1609514257111.png

Ayrıca: SSD Sağlığı Nasıl Kontrol Edilir? - Technopat

Ekleme:
Bu yüzden yazılımlara güvenilmemesi gerekiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı