Sistem toplarken hangisi yüksek tutulmalıdır?

CVaRyOfficial

Picopat
Yer
Georgia
Arkadaşlar, birçok kombinasyon var birbiriyle uyumlu F/P ama kafama takılan bir soru var, meraken soruyorum, sistem toplarken hangisi ön planda tutulmalıdır, işlemci mi ekran kartı mı? Atıyorum işlemci 14 nesil olup ekran kartı 4060 Ti veya 4070 Ti olursa ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
En az 750W PSU almak lazım artık. 2-3 bin lira fazladan versen bile para değil. İleride istediğin işlemciyi de kartı da takarsın. Ekran kartına abanıp i5-R5 bandında takılıp 2K monitör de alınabilir. 7-9 serisi işlemcilere yayın ve iş harici çıkmak karlı değil. O paralara monitör çekebiliyorsun daha yüksek pikselli.

Dediğim gibi 750-850W PSU alırsanız yıllar geçse de bilgisayar hacıyatmaz gibi olur, 4090 da takarsın 5090'da.

En az 750W PSU almak lazım artık. 2-3 bin lira fazladan versen bile para değil. İleride istediğin işlemciyi de kartı da takarsın. Ekran kartına abanıp i5-R5 bandında takılıp 2K monitör de alınabilir. 7-9 serisi işlemcilere yayın ve iş harici çıkmak karlı değil. O paralara monitör çekebiliyorsun daha yüksek pikselli.

Dediğim gibi 750-850W PSU alırsanız yıllar geçse de bilgisayar hacıyatmaz gibi olur, 4090 da takarsın 5090'da.
Ama yalnızca psu'ya da abanilmamali, bütçeye göre ayarlanmalı herşey

Arkadaşlar, birçok kombinasyon var birbiriyle uyumlu F/P ama kafama takılan bir soru var, meraken soruyorum, sistem toplarken hangisi ön planda tutulmalıdır, işlemci mi ekran kartı mı? Atıyorum işlemci 14 nesil olup ekran kartı 4060 Ti veya 4070 Ti olursa ne olur?
FPS oyunları veya işlemci isteyen oyunlar için işlemci, diğer oyunlar için işlemcinin orta ekran kartının yüksek olmalı. Ayrıca PSU'nu iyi tut derim diğer arkadaşın dediği gibi.

grafiklere pek fazla önem veren biri değilim, orta veya düşükte oynarım genellikle.
Bütçeni söylersen sistem önerebiliriz hocam.

Ekran kartı dışında parçaları güncellemeyle uygun 750W PSU DD5 AM5 anakart gibi seçilmeli. Ekran kartı değiştirmek kolay bir sene sonra istediğin performansı almazsan satıp üst segmente geçersin. Ama kalan parçalar bir bütün olarak değiştirmek gerekiyor o yüzden alırken başından iyi almak daha mantıklı.

PSU için tuf gaming 850 watt 80 plus gold düşünüyorum, ama fiyatı zalman markasının güç kaynaklarına göre biraz fazla değer mi ki?.

Şu zamanda sıfırdan sistem diziliyorsa AM5 sistem öneririm. Miladını doldurmuş soketlere yatırım yapmaya gerek yok. İşlemci mi ekran kartı mı sorusunun cevabı da oynadığınız oyun türüne göre değişiyor. Online için işlemci, AAA için ekran kartı önemli ama ekran kartını besleyebilecek bir işlemcinizin de olması gerekiyor tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı