Sistem toplayacak parayı nasıl buluyorsunuz?

Çalışıyorum ama elimde para kalmıyor. Nasıl bilgisayar alıyorsunuz? Kredi mi çekiyorsunuz? Dertleşelim hadi.
Valorant hesap alım-satım yaparak bilgisayarım ve ekipmanlarımın taksidini ödüyorum 1.5k 12ay olarak. Onun dışında 16 yaşımda olduğum için temel ihtiyaçlarımı ailem karşılıyor.

İlk sıfır bilgisayarımı topladığımda 2015 falandı. Ondan sonra her zaman değiştirmek istediğim eski parçaları satıp, biraz ekleyip yenilerini aldım. Hiçbir zaman bir kez daha sıfırdan sistem dizmedim. Genellikle eksik parayı da dolar/euro/altın gibi şeylere yatırım yaparak kazandım.

234.jpg

Tek sıkıntım GT 710, kuzenimin bulduğu iş ile para kazanabilirsem ve her şey yolunda giderse Windows 11 saydamlık efektlerini bile zar zor çizebilen GT 710'dan kurtulacağım.

Usta vallahi çok iyiymiş senin ki 3 saat 50 TL kırtasiye bir de iş yüküde azdır. Bende de öyle şans olsa keşke

Ne azı hocam :D. Koli taşıyoruz kırtasiyeye, temizlik yapıyoruz çöp çıkarıyoruz. Plaka vs. Basıyoruz ve sıcak olduğu için makineler de sıcak oluyor. Arkada vabtilatör vardı bozuldu. Kolay zannetmeyin kırtasiye işlerini. Raf temizlemek kadar saçması yok zaten. Her ürünü tek tek yapmanız lazım ve çok ama çok fazla ürün var.

Yeni konular

Geri
Yukarı