Sistem video izlerken bir anda dondu

ceykippul

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, az önce video izlerken bilgisayarım bir anda dondu. Bilgisayarım yaklaşık 15 dakikadır donuk bir halde ekran gitmedi fakat beklememe rağmen bir türlü düzelmedi. Kasanın düğmesinden kapatmayı denedim fakat yine de kapanmadı. PSU'dan kapatmayı düşündüm fakat bunun daha fazla zarar vereceğini düşündüm. Konu hakkında bilgisi olanlar yardım ederlerse sevinirim.

Merhaba, az önce video izlerken bilgisayarım bir anda dondu. Bilgisayarım yaklaşık 15 dakikadır donuk bir halde ekran gitmedi fakat beklememe rağmen bir türlü düzelmedi. Kasanın düğmesinden kapatmayı denedim fakat yine de kapanmadı. PSU'dan kapatmayı düşündüm fakat bunun daha fazla zarar vereceğini düşündüm. Konu hakkında bilgisi olanlar yardım ederlerse sevinirim.
SSD veya HDD nize bağlı. Ona göre psu dan kapatın. Ancak ondan önce CTRL + SHİFT + WINDOWS TUŞU + B kombinasyonu ile ekran kartını resetler misiniz. Sonra da CTRL + ALT + DEL kombinasyonunu deneyin.

Bekleyin. Ani bir kapanmada disklere zarar gelebilir.

SSD veya HDD'nize bağlı. Ona göre PSU'dan kapatın. Ancak ondan önce CTRL + Shift + Windows tuşu + b kombinasyonu ile ekran kartını resetler misiniz? Sonra da CTRL + alt + del kombinasyonunu deneyin.

Ekran kartı resetlemeyi denedim fakat işe yaramadı CTRL + alt + Del'i ise şimdi denedim fakat bilgisayardan bir tepki alamadım az önce klavyemde sorun olabilir diye ilk olarak faremi çıkarıp taktım fakat bilgisayar faremi okumadı başka ne deneyebilirim?

Kasa tuşuna uzun basın. 20 saniye bekleyin. Diğer türlü PSU'dan kapatmak zorundasınız.

Denedim, işe yaramadı.

Ekran kartı resetlemeyi denedim fakat işe yaramadı CTRL + alt + deli ise şimdi denedim fakat bilgisayardan bir tepki alamadım az önce klavyemde sorun olabilir diye ilk olarak faremi çıkarıp taktım fakat bilgisayar faremi okumadı başka ne deneyebilirim?

Kasanın kapama tuşuna basılı tutun bir süre kapanmazsa, arkadan kapatın yapacak bir şey yok. Sorun çıkacağını zannetmiyorum.

Kasanın kapama tuşuna basılı tutun bir süre kapanmazsa, arkadan kapatın yapacak bir şey yok. Sorun çıkacağını zannetmiyorum.

PSU'dan kapattım ekran kartı kapattıktan 1 saniye sonra ışığı söndü şimdi bir de fişten çektim yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra fişe tekrar takıp bilgisayarı çalıştırmayı deneyeceğim gelişmeleri yazacağım buraya.

PSU'dan kapattım ekran kartı kapattıktan 1 saniye sonra ışığı söndü şimdi bir de fişten çektim yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra fişe tekrar takıp bilgisayarı çalıştırmayı deneyeceğim gelişmeleri yazacağım buraya.

Tekrar çalıştırdım normal bir şekilde açıldı. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür etmekteyim. Bu tarz bir durumun yaşanmaması adına yapmamı önerebileceğiniz herhangi bir işlem var mıdır?

Son düzenleme:

Tekrar çalıştırdım normal bir şekilde açıldı. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür etmekteyim. Bu tarz bir durumun yaşanmaması adına yapmamı önerebileceğiniz herhangi bir işlem var mıdır?
Çekirdek yalıtımı kapatın.
Hizmetler kısmındaki SysMain, Windows Search ve Bağlı kullanıcılar Telemetrisini kapatabilirsiniz.

Geri
Yukarı