Sistem WattMan hatası verdi ve kapandı

N3F3S

Kilopat
Daha fazla  
Kasamın yan kapağı ekran kartı güç kablosunu sıkıştırdığı için kapatmıyordum ama bugün denemek için kapattım sıcaklık değerleri normaldi ama 20-30 dakika sonra birden oyun sesi takıldı ve mavi ekran verdi 2-3 dakika sonra da bilgisayar kendiliğinden kapandı. Kasa kapağını açıp bilgisayarı tekrar açtığım zaman ise WattMan hatası verdi. Sizce kasa kapağının kabloyu bükmesi ile ekran kartına güç gitmemesi ya da anlık güç kesintisi gibi bir sıkıntı olabilir mi? Çünkü bilgisayarı topladığımdan beri ilk defa kapağı kapattım ve böyle oldu (daha önce iki defa WattMan aldım ama onlarda hiç böyle olmamıştı)? Aldığım mavi ekran hatası ise "PC'nizin/Aygıtınızın onarılması gerekiyor" hata kodu 0xc000000e.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo kırılıyor olabilir kablo yüzünden kart şıkışıp sokette temazsızlık yapmış olabilir ısı fazla yükselmiş olabilir tek tek denemen lazım.

Aynen, bir de bildiğim kadarıyla Sapphire 6600'ler de bu WattMan sorunu var.

Aynen, bir de bildiğim kadarıyla Sapphire 6600'ler de bu WattMan sorunu var.
Wattman bi sorun değil bir uyarıdır sistemde ters giden birşey var diye bu uyarıyı verir ekran kartı ile alakalı olmayabilir sistemdeki herhangi bir tutarsızlık bu hatayı ortaya cıkartır.

Kablo kırılıyor olabilir kablo yüzünden kart şıkışıp sokette temazsızlık yapmış olabilir ısı fazla yükselmiş olabilir tek tek denemen lazım
Hocam ısıyı RTSS'den takip ediyordum 75 dereceyi hiç aşmamıştı fanlarda %53 civarlarında dönüyordu ısıdan olduğunu zannetmiyorum.
Bana da muhtemelen kablo kırılması gibi geldi temassızlık yapacak bir durum yoktu çünkü soketten çıkartmadım bile kartı.
Sizce bu karta zarar vermiş midir şu anda 20-25 dakikadır oyun oynuyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
Büyük ihtimalle donanımsal bir sorun olmuş yazılımla ilgili olduğunu sanmıyorum.
Bana da öyle geliyor hocam iki kere aldığım Wattman hatasında böyle olmamıştı, o hatalarda bilgisayarı normal olarak kapatmıştım açtığımda Wattman vermişti.
Sizce karta bir zarar vermiş midir bu olay?

Hocam ısıyı RTSS'den takip ediyordum 75 dereceyi hiç aşmamıştı fanlarda %53 civarlarında dönüyordu ısıdan olduğunu zannetmiyorum.
Bana da muhtemelen kablo kırılması gibi geldi temassızlık yapacak bir durum yoktu çünkü soketten çıkartmadım bile kartı.
Sizce bu karta zarar vermiş midir şu anda 20-25 dakikadır oyun oynuyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Bana da öyle geliyor hocam iki kere aldığım Wattman hatasında böyle olmamıştı, o hatalarda bilgisayarı normal olarak kapatmıştım açtığımda Wattman vermişti.
Sizce karta bir zarar vermiş midir bu olay?
kablo sıkısıyorsa kartıda esnetir buda sokette temazsızlık yasatabilir ekran kartı güc soketlerini kontrol et yanık kararma yoksa birşey olmamıştır soketler gevsek olmasın

kablo sıkısıyorsa kartıda esnetir buda sokette temazsızlık yasatabilir ekran kartı güc soketlerini kontrol et yanık kararma yoksa birşey olmamıştır soketler gevsek olmasın
Güç soketini yerinden çıkarmadım ama herhangi bir yanık kokusu gibi koku almadım.
Güç soketi dediğiniz gibi biraz gevşek hocam kapağı da takınca kart ile temassızlık yaşattı sanırım hocam en mantıklı gelen bu şu anda.

Geri
Yukarı