Sistem yeniden başlatılıyor

ulpionz

Centipat
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarımda hala nedenini anlayamadığım sorun var. Bilgisayar arada "Windows bir kapatmadan kurtardı" tarzı bir mesaj vererek açılıyor... Herhangi bir oyun açtığında (bu oyunlar bilgisayarı zorlayan oyunlar da değil) veya Chrome'da gezindiğinde beklenmedik şekilde PC kendini resetliyor, bazen "dııııt" sesleri eşliğinde PC çöküyor ve öyle reset atıyor, bazen de mavi ekran hatası veriyor (mavi ekranda ne yazdığını yakalayamıyorum, ama Memory falan yazıyordu ve hemen kapanıp resetleniyordu)... Yani kafayı yemek üzereyim, bilgisayarı hiç kullanamıyorum, oyun oynayamıyorum, Chrome'da gezinemiyorum...

(Bu arada bu sorun ekran kartıyla ilgili değil, ekran kartını çıkarıp yerine onboard kullandım. Ve sorun hala devam ediyor)

Şu an kullandığın HDD'nin sağlığı çok düşük. Sağlık düşük olması belki mavi ekrana sebep olabilir. Belki diyorum belki olmaz.

Eski kullandığın HDD'nin reset ve çökme sorunları var diyorsunuz.

Şu an ne yapacağımı bilemedim.

Konu güncel
Şu an kullandığın HDD'nin sağlığı çok düşük. Sağlık düşük olması belki mavi ekrana sebep olabilir. Belki diyorum belki olmaz.

Eski kullandığın HDD'nin reset ve çökme sorunları var diyorsunuz.

Şu an ne yapacağımı bilemedim.
@Ted Kaczynski Hocam araştırırken gördüm, bir bilgisayarcının müşterisi aynı sorunu yaşamış ve sorunun CD sürücüsünden kaynaklandığını, onu söktükten sonra sorunu çözdüğünü bahsetmiş. Böyle bir ihtimal olabilirmi?
( Bu arada yine durmadan pc hoparlörden gür bir şekilde "dııııııt" sesleri çıkararak çöktü, açtıktan ve Chroma'da gezinirken "Dumping Physical Memory" diyerek mavi ekran verdi :( )
Konu çözülmedi, güncel arkadaşlar

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı