Sistem yükseltme sonrası Kernel Power 41 (63) hatası

erturkakcan

Femtopat
Daha fazla  
RAM
PNY XLR 3200MHZ 2X8
SSD veya HDD modeli
KİOXA SATA 500GB SSD
Ekran kartı
ASUS TUF 3080
Anakart
MSI H510M PRO
İşlemci
I9 11900KF
Merhaba. Sistem yükseltmemden sonra Kernel Power 41 (63) hatası alıyorum.

Önceden sistemde RX6600 ve i5 11400F vardı bu parçaları.

ASUS TUF 3080 ve i9 11900KF ile değiştirdim bu parçaları değiştirdikten sonra Kernel Power 41 (63) alıyorum.
Kullandığım PSU Sharkoon silentstorm cool Zero 850W 80+

Stres testlerinde hiçbir şekilde yeniden başlatmıyor ama masaüstünde az güç tüketiminde sorun yaşıyorum.

Bu sorun işlemci ve ekran kartı kaynaklı olabilir mi?

RAM testi yaptım.
BIOS XMP1 kapatıp denedim.
Farklı driver kurup denedim.
Sıcaklık değerleri normal.
Format atıp denedim ancak sorun hep aynı işin enterasan yanı bu zamana kadar oyun ve yayın açıkken hiç yapmadı ama masaüstündeyken ya da oyunu açarken vs yaptı.

Dışardan geliyorum şimdi saat 16:00'dan beri kapanmamış bilgisayar/

Haklısınız bir an "F" olduğunu unuttum. Başka bir PSU ile deneyebiliyorsanız, deneyin. Bakalım böyle bir durum yaşayacakmısınız?

Sorunum maalesef devam ediyor ekran kartımı söküp kardeşimin bilgisayarına taktım bakalım sorun yaşayacak mıyım ?

Son düzenleme:
Merhaba. Sistem yükseltmemden sonra Kernel Power 41 (63) hatası alıyorum.

Önceden sistemde RX6600 ve i5 11400F vardı bu parçaları.

ASUS TUF 3080 ve i9 11900KF ile değiştirdim bu parçaları değiştirdikten sonra Kernel Power 41 (63) alıyorum.
Kullandığım PSU Sharkoon silentstorm cool Zero 850W 80+

Stres testlerinde hiçbir şekilde yeniden başlatmıyor ama masaüstünde az güç tüketiminde sorun yaşıyorum.

Bu sorun işlemci ve ekran kartı kaynaklı olabilir mi?

RAM testi yaptım.
BIOS XMP1 kapatıp denedim.
Farklı driver kurup denedim.
Sıcaklık değerleri normal.
Format atıp denedim ancak sorun hep aynı işin enterasan yanı bu zamana kadar oyun ve yayın açıkken hiç yapmadı ama masaüstündeyken ya da oyunu açarken vs yaptı.

Bende aynı sorunlara uğrasıyorum ama yük binince oluyor gıcık bir sorun

Dışarıdan geliyorum şimdi saat 16:00'dan beri kapanmamış bilgisayar/

Sorunum maalesef devam ediyor ekran kartımı söküp kardeşimin bilgisayarına taktım bakalım sorun yaşayacak mıyım?

Sonuç ne oldu acaba

Bende aynı sorunlara uğrasıyorum ama yük binince oluyor gıcık bir sorun.

Sonuç ne oldu acaba.

Hocam selam yük binince oluyorsa bulmak daha kolay benim anlamsız bir.
Şekilde yapıyor ekran kartı sorunsuz RAM değişimi yaptım kardeşim ile daha az reset atmaya başladı 3-4 günde tek sefer atıyor Z serisi anakart alacaktım zaten daha erken alacağım şu an sürekli yapmadığı için çözdüm gözüyle bakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba konuyu uyandırıyorum ama nasıl çözdünüz birebir aynı şeyleri yaşıyorum.

Hocam denemedigim şey kalmadi. PSU bile degistim arkadaşta ful yukte 1 saat bile reset atmiyor benim evde atiyordu. Akım korumali uzatma kablosu yerine normal uzatmaya geçtim duzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam denemedigim şey kalmadi. PSU bile degistim arkadaşta ful yukte 1 saat bile reset atmiyor benim evde atiyordu. Akım korumali uzatma kablosu yerine normal uzatmaya geçtim duzeldi.

Aynısını denedim, servise gitti geldi aynıydı hala. Farklı bir odadan uzatma kablosu ile çekiyorum elektriği.

Geri
Yukarı