Sistem Yükseltmesi için İşlemci mi Ekran Kartı mı?

Yigitmete

Hectopat
Arkadaşlar bütcem kısıtlı ekran kartı ve işlemci alacağım hepsini aynı anda alamam. Onun için sizce sistemimde ilk hangi bileşeni yenilemem gerekir?

Ekran Kartım ;

VroZQj.png

İşlemcim ;

5DPAqd.png

Anakartım: QUADRO G31S-CM ANAKART
Alacağım İşlemci: İntel Core 2 Quad Q9400 2.66 Ghz 6mb Sorunsuz İşlemci Soket 775 - n11.com

Alacağım Ekran Kartı: System Intializing...

Sizce hangisine öncelik vereyim? Bir de bu parçalar benim sistemimle uyumlu mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceliğini yapacağınız faaliyetlere göre seçmeniz lazım hocam. İnternette gezinecekseniz sadece işlemciyi yükseltin.
Gt 420 ve Q6600 kullanıyorum ben de. Referans olarak cs go yu söyleyeyim size. Tam birbirini tamamlıyor. İkisi de tam performansta birbirini karşılayabiliyor. Oyun oynayacağım derseniz gt 710'u şuanki işlemci ile beslemeniz biraz zor gibi duruyor. Tam performans alamazsınız. Bu da demek oluyor ki her halükarda işlemci öncelik olacak size :)

Hocam şuan için çok fazla para harcayasım yok bilgisayar alasımda yok sadece league of legends oynuyorum bana low ayarlarda 60 70 fps versede olur konuda belirttiğim gibi ilk hangi bileşeni satın alayım.

Hocam şuan için çok fazla para harcayasım yok bilgisayar alasımda yok sadece league of legends oynuyorum bana low ayarlarda 60 70 fps versede olur konuda belirttiğim gibi ilk hangi bileşeni satın alayım?

Dediğim gibi yapın. İşlemcinin gümrüğü olmayacaktır. 400-500 TL ayırırsanız böyle yapın çünkü işlemciniz berbat. R7 240 darboğaz yapar.

Önceliğini yapacağınız faaliyetlere göre seçmeniz lazım hocam. İnternette gezinecekseniz sadece işlemciyi yükseltin.
Gt 420 ve Q6600 kullanıyorum ben de. Referans olarak cs go yu söyleyeyim size. Tam birbirini tamamlıyor. İkisi de tam performansta birbirini karşılayabiliyor. Oyun oynayacağım derseniz gt 710'u şuanki işlemci ile beslemeniz biraz zor gibi duruyor. Tam performans alamazsınız. Bu da demek oluyor ki her halükarda işlemci öncelik olacak size :)
işlemci aldığımda oyunda fps yükselme sağlarmı

Oyun oynarken işlemci ve ekran kartı kullanım değerlerine bakın, İşlemci beslemekte zorlanırsa artış olacaktır ama çok büyük beklenti içinde olmayın hocam. Nitekim 10 yıl önce piyasaya sürülmüş bir işlemciyi takacaksınız :)

Hocam sadece league of legends oynuyorum dahada oyun oynamam zaten lowda kasmasın yeterli benim için zaten yeni oyunları yüksek sistem oyunları oynayacak olsam yeni bilgisayar satın alırım yada toplattırırım 1 oyun için çok fazla para vermek istemiyorum. Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için :) bu bileşenlerle 30 fps alıyorum lowda dediğim bileşenleri alırsam 50 60a çıkacağını düşünüyorum. Sizce çıkarmı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı