Sistem yükseltmesi sonrası FPS artmadı

sertank

Centipat
Ryzen 3 1300X
8 GB RAM 3000MHz
RX 570 8 GB

Sistemim vardı,

Ryzen 5 2600X
16 GB RAM
RX 570 8 GB yükselttim CS'de 300 -400 FPS almam gerekirken 150-180 FPS arası alıyorum bunun sebebi nedir? Sürücüler güncel. Format attım, BIOS güncelledim. CS GO ayarları minimumda başlatma seçenekleri dahil her şeyi denedim fakat her oyunda FPS'im aynı hiç değişmedi. Yardımcı olun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer FPS'in düşük olsaydı artardı FPS'in çünkü işlemci ve RAM'I yükseltmişsin ama eğer ekran kartını yükseltseydin FPS'in artardı.

Sırayla çalıştır, msconfig, ön yükleme, gelişmiş seçenekler, işlemci sayısını 12 yapıp işaretleyin. 1300x den 2600 işlemciye geçtiğimde, 2 çekirdek görünüyordu. Birde bıosdan O.C moda geçirin.

Ryzen 3 1300X
8 GB RAM 3000MHz
RX 570 8 GB

Sistemim vardı,

Ryzen 5 2600X
16 GB RAM
RX 570 8 GB yükselttim CS'de 300 -400 FPS almam gerekirken 150-180 FPS arası alıyorum bunun sebebi nedir? Sürücüler güncel. Format attım, BIOS güncelledim. CS GO ayarları minimumda başlatma seçenekleri dahil her şeyi denedim fakat her oyunda FPS'im aynı hiç değişmedi. Yardımcı olun lütfen.
RAM miktarını yükseltmek "multitasking" kapasitesini arttırır. Oyun içi geliştirmelerde şu temeller geçerli:
Sahne aralarında donmadan hızlı geçiş = HDD/SSD performansı
FPS = Yazılıma bağlı olmakla beraber %80 ekran kartı
Delay, ping = Kablosuz bağlantı kartı, internet servisi sağlayıcısı, sunucu uzaklığı (konumu) ve pakete bağlı yüklenmeye göre değişir.

Ek olarak işlemcin zaten ekran kartını destekleyebiliyor ve darboğaz yapmıyorken geliştirmenin performansa etkisi olmaması normal. Grafikleri iyice kıstıktan sonra yük işlemciye binebilir ki onda da dediğim gibi yazılıma bağlı olarak artış gerçekleşir.

RAM miktarını yükseltmek "multitasking" kapasitesini arttırır. Oyun içi geliştirmelerde şu temeller geçerli:
Sahne aralarında donmadan hızlı geçiş = HDD/SSD performansı
FPS = Yazılıma bağlı olmakla beraber %80 ekran kartı
Delay, ping = Kablosuz bağlantı kartı, internet servisi sağlayıcısı, sunucu uzaklığı (konumu) ve pakete bağlı yüklenmeye göre değişir.

Ek olarak işlemcin zaten ekran kartını destekleyebiliyor ve darboğaz yapmıyorken geliştirmenin performansa etkisi olmaması normal. Grafikleri iyice kıstıktan sonra yük işlemciye binebilir ki onda da dediğim gibi yazılıma bağlı olarak artış gerçekleşir.

anladım ama cs go işlemci bazlı çalıştığı için bu sistemle aldığım fps çok az arkadaşım daha düşük segmentteki bir ekran kartıyla 300 fps alırken benim bu kadar az almamam lazım verdiği fps normal aralıkta değil birşeyler yanlış.

anladım ama cs go işlemci bazlı çalıştığı için bu sistemle aldığım fps çok az arkadaşım daha düşük segmentteki bir ekran kartıyla 300 fps alırken benim bu kadar az almamam lazım verdiği fps normal aralıkta değil birşeyler yanlış.
Ekran çözünürlüğünüz ne?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı