Sistemde anlık FPS düşüşleri

Miremin

Centipat
Daha fazla  
Full High ayarlarda GTA 5'i (Forza Horizon'da da oluyor) ortalama 30 FPS alarak oynuyorum ama ortalama 5 dakika da bir ani FPS düşüşü yaşıyorum ve 10-15 saniye sonra düzeliyor. YouTube'ta bunun çözümüyle alakalı bir video buldum. Sorum şu: Sizce bu yöntem laptopa zarar verir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Full High ayarlarda GTA 5'i (Forza Horizon'da da oluyor) ortalama 30 FPS alarak oynuyorum ama ortalama 5 dakika da bir ani FPS düşüşü yaşıyorum ve 10-15 saniye sonra düzeliyor. YouTube'ta bunun çözümüyle alakalı bir video buldum. Sorum şu: Sizce bu yöntem laptopa zarar verir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oyun sıcaklık değerlerin ve sistem özelliklerini yazın lütfen.

Yine, yine, yine...

Sistem özelliklerinizi yazmadan nasıl yardımcı olmamızı bekliyorsunuz?
Biz medyum muyuz sizin sisteminizi tahmin edeceğiz?
Sıcaklık değerleri de yazılmamış.
Full high ayarlarda 30 fps yazıp başka hiçbir şey yazmayan biri daha.
Şu kuralları öğrenmeden başlık açmayın artık lütfen.

Şimdi bir tahmin edeyim, kahin arkadaşları çağrıyorum hem senin sıcaklıklarını hem de sistemini tahmin etsinler.

Sistemini ve oyun içi değerlerini belirt, o saçma sapan clickbait videolara da inanma.

Arkadaşı zaten 1 kişi ikaz etmiş. Neden sanki her işiniz kurallara tamı tamına uyuyor diye adama laf ediyorusunuz. Belli ki bi derdi var burda çözüm arıyor yaptığınız saçmalamaktan başka bir şey değil. Biri gelse de laf atsam, rencide etsem diye açık kovalamanız aşırı itici. Belki acele ile yazdı belli ki yardıma muhtaç. Az daha sakin olunuz.

Sıcaklıktan ya da RAM yetersiz kaldığı yüzden kaynaklanabilir. Oyun içindeki sıcaklık değerlerinizi ve sistem bileşenlerini yazar mısınız?

Arkadaşı zaten 1 kişi ikaz etmiş. Neden sanki her işiniz kurallara tamı tamına uyuyor diye adama laf ediyorusunuz. Belli ki bir derdi var burada çözüm arıyor yaptığınız saçmalamaktan başka bir şey değil. Biri gelse de laf atsam, rencide etsem diye açık kovalamanız aşırı itici. Belki acele ile yazdı belli ki yardıma muhtaç. Az daha sakin olunuz.

Her işimiz kurallara tamı tamına uyuyor. Kısaltmaları büyük yazmadım, noktalama hatası yaptım diye daha önce iki kere bir hafta ban yemiş şahsım, sorduğu soruda sistem özelliklerini ve sıcaklık değerlerini bile yazmayıp yardım etmemizi bekleyen kişileri görünce artık haklı olarak yüzümü buruşturuyorum.
Birden çok ikaz gereksiz ama bu tip başlıklar, bilgisayarı hakkında hiçbir bilgi vermeyen insanlardan geçilmez oldu artık sosyal bölümü.

Hala sistem özelliklerini yazmış da değil bu arada.

Attığı videoya da diyecek fazla bir şey yok sanırım.

Başlığı açan arkadaşın sorusunu cevaplıyorum şimdi. Ani frame düşüşlerinin en büyük iki nedeni RAM yetersizliği ve yüksek sıcaklık değeridir.

15 saniye boyunca bu FPS düşüşünün devam etmesinin en büyük sebebi yüksek sıcaklık değerleridir. RAM'in yetmediği durumlardaki FPS düşüşü 15 saniye değil kısa süreli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı