Sistemde izinsiz Minergate ile madencilik yapılması

avukat44

Femtopat
Daha fazla  
Bir hafta önce bakımı için bilgisayarcıya bıraktığım PC'de internet geçmişinde Minergate uygulamasının indirilip kaldırılmış olduğunu gördüm. Ardından tüm bilgisayarda Minergate taraması yaptım. Uygulama kaldırılmış ama kazı yapılmış ve bunun verileri Word dosyası gibi saati ve kaçta başlanıp durduğu falan yazıyor. Adamları dava edeceğim fakat aklımda son bir soru var arkadaşlar. Bu adamlar bir şekilde bana PC'yi verdikten sonra da bu kazı işine devam edebiliyor mu? Yani şu an bilgisayarım açıkken uygulamayı kaldırmış olmalarına rağmen hala kazıyı devam ettirip benim gibi yüzlerce müşterisinin bilgisayarını izinsiz kullanabilir mi? Sitede ki bu sanal madencilikten anlayan herkesten cevap bekliyorum lütfen aydınlatın beni. Beni aydınlatın ki şu haksızlığa usulune göre karşılık vereyim.

Bir hafta önce bakımı için bilgisayarcıya bıraktığım PC'de internet geçmişinde Minergate uygulamasının indirilip kaldırılmış olduğunu gördüm. Ardından tüm bilgisayarda Minergate taraması yaptım. Uygulama kaldırılmış ama kazı yapılmış ve bunun verileri Word dosyası gibi saati ve kaçta başlanıp durduğu falan yazıyor. Adamları dava edeceğim fakat aklımda son bir soru var arkadaşlar. Bu adamlar bir şekilde bana PC'yi verdikten sonra da bu kazı işine devam edebiliyor mu? Yani şu an bilgisayarım açıkken uygulamayı kaldırmış olmalarına rağmen hala kazıyı devam ettirip benim gibi yüzlerce müşterisinin bilgisayarını izinsiz kullanabilir mi? Sitede ki bu sanal madencilikten anlayan herkesten cevap bekliyorum lütfen aydınlatın beni. Beni aydınlatın ki şu haksızlığa usulune göre karşılık vereyim.
Hocam dava açın sorunuz için devam edebilir ama uygulamaya bağlı.

Hocam bu bilgisayarcılar harbiden bozmuş.

Bir hafta önce bakımı için bilgisayarcıya bıraktığım PC'de internet geçmişinde minergate uygulamasının indirilip kaldırılmış olduğunu gördüm. Ardından tüm bilgisayarda minergate taraması yaptım. Uygulama kaldırılmış ama kazı yapılmış ve bunun verileri Word dosyası gibi saati ve kaçta başlanıp durduğu falan yazıyor. Adamları dava edeceğim fakat aklımda son bir soru var arkadaşlar. Bu adamlar bir şekilde bana PC'yi verdikten sonra da bu kazı işine devam edebiliyor mu? Yani şu an bilgisayarım açıkken uygulamayı kaldırmış olmalarına rağmen hala kazıyı devam ettirip benim gibi yüzlerce müşterisinin bilgisayarını izinsiz kullanabilir mi? Sitede ki bu sanal madencilikten anlayan herkesten cevap bekliyorum lütfen aydınlatın beni. Beni aydınlatın ki şu haksızlığa usulune göre karşılık vereyim.

İlk önce görev yöneticinden kontrol edin hareketlenme var mı?

İkinici olarak virüs taraması yaptırın ha dersenizi benim içim rahat etmiyor deyip format atabilirsiniz.

Üçüncü olarak minergate GPU ve CPU mining yapan ve komisyon kesen miner uygulamasıdır isterse uzaktan bile kontrol edilebilir ama gizli değil yani içiniz rahat olsun gösterir masaüstünde.

Dördüncü olarak güvendiğiniz yerlere verin ya da götürürken BIOS kilidi koyun.

Ben o bilgisayarcının haysiyetini neyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı