Sistemde izinsiz Minergate ile madencilik yapılması

Bilgisayarcılarda dürüst kalmadı adamlar sallama nasıl para kırarız derdindeler geçen arkadaşın laptopun HDD'yi değiştirip içine korsan Windows 7 yüklemişler Windows 10 ile gelen PC'ye.

İlk önce görev yöneticinden kontrol edin hareketlenme var mı?

İkinici olarak virüs taraması yaptırın ha dersenizi benim içim rahat etmiyor deyip format atabilirsiniz.

Üçüncü olarak minergate GPU ve CPU mining yapan ve komisyon kesen miner uygulamasıdır isterse uzaktan bile kontrol edilebilir ama gizli değil yani içiniz rahat olsun gösterir masaüstünde.

Dördüncü olarak güvendiğiniz yerlere verin ya da götürürken BIOS kilidi koyun.

ben o bilgisayarcının haysiyetini neyse.

Görev yöneticisini kontrol ettim. Kullanım yüzdelerinde öyle absürt bir şey yok. Sadece gözüme bilgisayar başlarken açılacak programlar arasında "program" isimli bir uygulama takıldı. Dosya konumunu falan da açtırmıyor. Onu da devre dışı bıraktım. Yani asıl merak ettiğim uygulama yokken gizliden gizliye bunu çalıştırabilebilirler mi? Çünkü öyle bir şey varsa ağlatırım bunları. İş yerinde 10 kişi çalışıyorlar akşama kadar müşteri girip çıkıyor herkese böyle bir şey yaptıklarını düşünün arkadaşlar. Ben hukuk fakültesi son sınıfım birazcık bilişim suçu dalında bir şey öğrendiysem emin olun yakarım onları. Şu an diyelim ki uygulama kaldırıldığı için devam edemiyor kazıya yine suç kardeşim. Senin bırak benim bilgisayarım ile kazı yapmaya o tarz bir siteye giriş yapman bile suç.

Görev yöneticisini kontrol ettim. Kullanım yüzdelerinde öyle absürt bir şey yok. Sadece gözüme bilgisayar başlarken açılacak programlar arasında "program" isimli bir uygulama takıldı. Dosya konumunu falan da açtırmıyor. Onu da devre dışı bıraktım. Yani asıl merak ettiğim uygulama yokken gizliden gizliye bunu çalıştırabilebilirler mi? Çünkü öyle bir şey varsa ağlatırım bunları. İş yerinde 10 kişi çalışıyorlar akşama kadar müşteri girip çıkıyor herkese böyle bir şey yaptıklarını düşünün arkadaşlar. Ben hukuk fakültesi son sınıfım birazcık bilişim suçu dalında bir şey öğrendiysem emin olun yakarım onları. Şu an diyelim ki uygulama kaldırıldığı için devam edemiyor kazıya yine suç kardeşim. Senin bırak benim bilgisayarım ile kazı yapmaya o tarz bir siteye giriş yapman bile suç.

Aynen öyle kimse tamire gelen bir bilgisayarı kendi menfaatine kullanamaz ki bu öyle basit bir şey de değil.

Program program...

Belki o dur bilemem ben virüslü dosyalarr çalıştırdıgımda yeniden başlattıgımda program açılıyordu hep belki odur ama sanmam bende o uygulamadan kullandım.

Bunları kaydet delil olarak.

Onlarda olduğuna dair somut bir delil varsa inkar etme şansları da kalmaz.
Sen merak etme o dükkanın ban verdiği makbuz var üzerinde kaşeleri var.Birde kazının bildiğin dakika dakika tutanağı var bilgisayarda. Yani başta dedimki ulan biri sitesine girmiş çıkmıştır ne olacak ama yok baktım ki indirme geçmişinde uygulama var daha sonra da c de kazı geçmişi verileri. Kanıtım çok :)

Sen merak etme o dükkanın ban verdiği makbuz var üzerinde kaşeleri var. Bir de kazının bildiğin dakika dakika tutanağı var bilgisayarda. Yani başta dedimki ulan biri sitesine girmiş çıkmıştır ne olacak ama yok baktım ki indirme geçmişinde uygulama var daha sonra da C'de kazı geçmişi verileri. Kanıtım çok :)

Tamam o zaman pazartesi aç tazminat kazanırsan al sana üniversite parası.

Geri
Yukarı