Sisteme 20 bin TL vermek mantıklı mı?

• Konuyu başlatan polS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 2B
Bunu kendinize sormanız lazım, örnek veriyorum benim durumum 20 bin TL bilgisayar almak için uygun mu, bu bilgisayarı alırsam geçimimde sıkıntı olur mu gibi şeyler sorun.

Ne yapacağına bağlı Full oyun oynayacağım diyorsan 10-15k yeter bence ama eğer harbi kullanacaksan yayın solitvörks vs. Ver gitsin.

GeForce Now'a 90TL veriyorum kafam rahat. 20 bin TL'ye yatırım yapılır. 12-13 bin TL'ye 3060 olan zamanlar olsa alınırdı fakat şu an alınmaz açıkçası.
Hocam belki oyun için değildir. Arkadaşın konularına bakınca sanki oyun için değilmiş gibi duruyor. Oyun içinse dediğiniz mantıklı.

Hocam belki oyun için değildir. Arkadaşın konularına bakınca sanki oyun için değilmiş gibi duruyor. Oyun içinse dediğiniz mantıklı.
Haklısın sonradan ekleme yaptım oyun için olduğuna dair. Fakat profesyonel bir kod veya edit olsa bile 20 bin TL oldukça fazlaya kaçıyor. Tahminen oyun gibi duruyor yani.

Göreceli bir kavram. Mesela mesleğin gereği alırsın buna bir şey demem. Ama benim tanıdığım birkaç kişi var sadece LoL ve Valorant için 3060 Ti'lı sistemler aldılar ki bu bence gerçekten aşırı saçma.

Bilgisayar birkaç yıl kullanılıp atılmıyor. Ayrıca birkaç yıl içinde büyük ihtimalle oynadığı oyunlar değişecek. Uzun ömürlü olmuş en azından.

Sadece oyun için mi?
Eğer fazla para vermek istemiyorsan oynayacağın oyunları yazarak bir konu açıp F/P sistem tavsiyesi isteyebilirsin.

20 bin TL üst seviye toplanıyor.

Profesyonel Valorant oynamak için.

Oyun için ise, GeForce NOW'a 90TL veriyorum kafam rahat. 20 bin TL'ye yatırım yapılır. 12-13 bin TL'ye 3060 olan zamanlar olsa alınırdı fakat şu an alınmaz açıkçası.

Oyun için ama gecikme sıkıntı oluyor hocam.

Oyun için hocam.

Benim şahsi fikrim kendi yaşantımı ve maddi imkanlarımı zora sokmadığı sürece en üst donanıma kadar mantıklıdır. Tabii RAM'i 128 yap demiyorum.

Geri
Yukarı