Çözüldü Sistemi temizledikten sonra "Sinyal yok" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fiqt

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Bilgisayarı temizledim. Sadece kurutma makinesıyla uzaktan tozları aldim, bir de bezle ekran kartını ve toz olan yerleri temizledim. RAM'lara veya işlemciye dokunmadım bile. Ama PC'yi bir açayım dedim sinyal yok diyor manitorun.
Açma kapama tuşuna basınca Rampage yazısı geliyor yani görüntü geliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM'e hiç temas etmedim, ekran kartında öyle ufak bezle sildim sadece. Yarın arkadaşı çağırırım o anlıyor, ben boz miyim hiç. Umarım büyük bir sorunu yoktur ufak bir temasizliktir.

Bu ne oluyor hocam?

Bu ne oluyor hocam?

Buraya bir şey mi takmam lazım acaba?
Onu takin tabii ki de. İşlemci ile alakalı bir kablo idi.
Bilgisayarı temizledim. Sadece kurutma makinesıyla uzaktan tozları aldim, bir de bezle ekran kartını ve toz olan yerleri temizledim. RAM'lara veya işlemciye dokunmadım bile. Ama PC'yi bir açayım dedim sinyal yok diyor manitorun.
Açma kapama tuşuna basınca Rampage yazısı geliyor yani görüntü geliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Oksitlenme olmuştur ekran kartı ve RAM uclarını güzelse >mavi< silgi ile temizleyin.

Çıkarıp takmadan anlayamazsın küçük bir temassızlıktan sıkıntı çıkaran parçalar onlar.

RAM'e hiç temas etmedim, ekran kartında öyle ufak bezle sildim sadece. Yarın arkadaşı çağırırım o anlıyor, ben boz miyim hiç. Umarım büyük bir sorunu yoktur ufak bir temasizliktir.

Bu ne oluyor hocam?

Bu ne oluyor hocam?

Buraya bir şey mi takmam lazım acaba?

Dosya Ekleri

• 20220815_004717.jpg
    20220815_004717.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 37
  • 20220815_004723.jpg
    20220815_004723.jpg
    136,2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular