Sistemi Yormayan Ücretsiz Anti Virüs Önerisi

Peki internetteki serialleri kullansak webroot için söylüyorum tabi ki bunu yine de ücretli olan versiyondaki gibi verim alabilir miyiz ? Güvenilir mi ? Cpu ve ram konusunda haklısınız sanki arka planda yok gibi çalışıyor.
Windows Defender'ı neden tercih etmeyip alternatif arıyorsunuz? Gördüğüm kadarıyla Windows 10 kullanıyorsunuz.

Peki Webroot için internetteki lisansları kullanırsak ücretli olan versiyondaki gibi verim alır mıyız?
Bu tarz lisanslar ilgili yazılımı aktifleştirse bile tasvip edilmeyen bir yöntem ve ileride internetten bulup kullandığınız lisansın iptal olma ihtimali de çok yüksek. Firma tarafından bilinçli olarak yapılan eksik güncelleme gönderilmesi durumunu da yaşama ihtimaliniz var. Mesela ESET yazılımını korsan kullanan kişilere güncelleme verilirken veritabanı bilerek eksik gönderiliyor.

Bu durumda lisansı satın almak en iyisi olacaktır.

Babamın windows 7 yüklü 2009 model laptop'una kuracağım hafif bir antivirüs arıyorum arkadaşlar. Şu an Kaspersky IS deneme sürümü yüklü ama klasöre tıklayınca bile 5 saniyede açılıyor. Bilgisayarı kullanmak imkansız hale geldi.

Comodo ile ilgili yukarıdaki linki inceledim fakat çok sık gereksiz uyarı verdiği gibi şikayetler var.

Bahsettiğim sisteme uygun alternatif antivirüs önerilerinizi bekliyorum.

Windows 7 32 bit
Core 2 duo 2.0 GHZ
4 GB RAM 800 MHZ
250 GB HDD

Dostlar konuyu hortlatıyorum ancak ücretli Kaspersky almaya karar verdim. Ev kullanıcısı olarak hangisini almalıyım ? İnternetten sık download yapan birisi olarak soruyorum ?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    141,6 KB · Görüntüleme: 104
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı