Sistemimde almam gereken FPS'leri alamıyorum

İşletim sistemi
Windows 11

NorinRadd

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 12100f

Gigabyte rx 5600xt 6 gb vram

2x8 gb ram

Gigabyte H610M K
RAM
12 GB
Ekran kartı
RX 5600XT
Anakart
H310M Pro VDH Plus
İşlemci
İ5 9400F
Sistemimde oyun oynarken normalde 1080p çözünürlükte Ultra ayarlarda 60 FPS aşağı almamam gerekiyor diye biliyorum. Ama nedense 2013 Tomb Raider'de bile yer yer 40 FPS olduğu oluyor. Sizce neden? Ben bu bilgisayarı rastgele bir bilgisayarcıdan almıştım aldığımdan beri tek değiştirdiğim şey ekran kartı oldu. Geri kalan her şey bilgisayarcıdan aldığım gibi duruyor.

Sistemimde oyun oynarken normalde 1080p çözünürlükte Ultra ayarlarda 60 FPS aşağı almamam gerekiyor diye biliyorum. Ama nedense 2013 Tomb Raider'de bile yer yer 40 FPS olduğu oluyor. Sizce neden? Ben bu bilgisayarı rastgele bir bilgisayarcıdan almıştım aldığımdan beri tek değiştirdiğim şey ekran kartı oldu. Geri kalan her şey bilgisayarcıdan aldığım gibi duruyor.
AMD driver sorunudur muhtemelen.

Ram ve Ekran kartının gücü birbirini eşleyemiyor olabilir oyunlara çok şık güncelleme gelir eski fpsi almayi bekleyemezsin

RAM 12 GB belki MHz değeri yetersiz kalıyordur veya CL değerleri oluyor diye biliyorum ama kesin bir bilgim olmadığından bir şey diyemem. İşlemci yeterli gözüküyor fakat belki de donanımsal bir sorundur.

1690839747892.png

1690839757004.png

1690839852129.png

RAM ve ekran kartının gücü birbirini eşleyemiyor olabilir oyunlara çok şık güncelleme gelir eski FPS'i almayi bekleyemezsin.

Aldığım yer 0 dedi fakat PC health check uygulamasında 3 yıl yazıyor.

Eki Görüntüle 1884816

Eki Görüntüle 1884817

Eki Görüntüle 1884818

Aldığım yer 0 dedi fakat PC health check uygulamasında 3 yıl yazıyor.
Sanırım ramler sonradan eklenmiş. Bir de 1200 mhz çok düşük. Muhtemelen üstteki arkadaşın dediği gibi kaynaklanıyor olabilir

İki ramin mhzsi aynı değil bu takılmalara ve yavaşlamalara sebep olabilir ben cok sıkıntı yaşadım 1 mhz bile farklı olsa çok şey değişiyor
Evet hocam dediğin gibi sanırım ram sonradan ekleme yapılmış..

İki RAM'in MHz'si aynı değil bu takılmalara ve yavaşlamalara sebep olabilir ben cok sıkıntı yaşadım 1 MHz bile farklı olsa çok şey değişiyor.

Sanırım RAM'ler sonradan eklenmiş. Bir de 1200 MHz çok düşük. Muhtemelen üstteki arkadaşın dediği gibi kaynaklanıyor olabilir.

Evet hocam dediğin gibi sanırım RAM sonradan ekleme yapılmış.

RAM sonradan ekleme ne oluyor? Yeni RAM alsam sorunum çözülür mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı