Sistemimde almam gereken FPS'leri alamıyorum

İşletim sistemi
Windows 11
Bu nasıldır?
Anakart yükselteceksen alabilirsin, neden olmasın :) kingston kullanan tanıdığım var hiçbir sorun yaşamadı kendisi aynısından kullanıyor attığın modelden

Bu 3200 MHz 2666MHz destekliyor değil mi sizin anakart.

Yine de 2666 MHz hızda çalışacak. Anakartın en fazla verdiği frekansda çalışabiliyor diye biliyorum RAM'ler.

Anakart yükselteceksen alabilirsin, neden olmasın :) Kingston kullanan tanıdığım var hiçbir sorun yaşamadı kendisi aynısından kullanıyor attığın modelden.

Benim bildiğim anakartın desteklediği kadar kullanabiliyor RAM'ler. Sadece 3200 biraz israf oluyor o kadar.

Yine de 2666 MHz hızda çalışacak. Anakartın en fazla verdiği frekansda çalışabiliyor diye biliyorum RAM'ler.
Yok reis desteklemez işlemcide zor duruma düşer

Benim bildiğim anakartın desteklediği kadar kullanabiliyor RAM'ler. Sadece 3200 biraz israf oluyor o kadar.
Ramin yapamadığı yükü islemci almaya çalışır

Fiyat olarak aynı. Bir zararı olmaz diye düşünüyorum tabii takılabilir. İleride de anakartını yükseltirsen bir daha ram derdin olmaz. Tavsiye ederim. Dediğim arkadaş 2019 dan beri kullanıyor, hiçbir şikayetini duymadım.

Yok reis desteklemez işlemcide zor duruma düşer

Ramin yapamadığı yükü islemci almaya çalışır
Bunu bilmiyordum hocam aman riske atmasın o zaman

Yok reis desteklemez işlemcide zor duruma düşer.

RAM'in yapamadığı yükü islemci almaya çalışır.

Bu konuda hiçbir sorun olmayacağı yazmıştı o yüzden frekansı çok takmamıştım. Emin misiniz?

Bu konuda hiçbir sorun olmayacağı yazmıştı o yüzden frekansı çok takmamıştım. Emin misiniz?
Böyle dediniz bi sağlama almak için girdim baktım takmalisiniz

Yarım yamalak konuşmak istemiyorum çünkü sanki boşa konuşmuş gibi olmuş oluyor fakat ben de laptop kullandığım için hep çevremde toplama kullanan kişilerden kazandığım deneyimlerden yola çıkıyorum çünkü zamanında kuzenim bile kasalı kullanıyordu laptopa geçmeden önce ona çok yardımcı oldum macun temizliğini bile yaptık yeri geldiğinde bu yüzden bilgim var temel olarak

O zaman sıfır o fiyatlar civarına 2666 MHz RAM sadece sizin attığınız mı var?
Yukarıda 700 TL'ye attığımdan 2 tane alsan 1400 yapıyor eğer bütçe sorunun yoksa ben tavsiye ederim fakat 3200 mhz olanından kullanan arkadaşım 4 yıldır hiçbir sorun yaşamadı. Marka aynı olduğundan ve yorumları da incelediğimizde genel olarak fiyatının hakkını verdiği ve zararı olmadığı gözüküyor. Bence 1400 TL'ye en iyi 2x8 2666 mhz olacaktır. Tabii bir sorun çıkarsa sorumluluk kabul etmiyorum :) ... yatırım tavsiyesi değildir misali

Yarım yamalak konuşmak istemiyorum çünkü sanki boşa konuşmuş gibi olmuş oluyor fakat ben de laptop kullandığım için hep çevremde toplama kullanan kişilerden kazandığım deneyimlerden yola çıkıyorum çünkü zamanında kuzenim bile kasalı kullanıyordu laptopa geçmeden önce ona çok yardımcı oldum macun temizliğini bile yaptık yeri geldiğinde bu yüzden bilgim var temel olarak.

Yukarıda 700 TL'ye attığımdan 2 tane alsan 1400 yapıyor eğer bütçe sorunun yoksa ben tavsiye ederim fakat 3200 MHz olanından kullanan arkadaşım 4 yıldır hiçbir sorun yaşamadı. Marka aynı olduğundan ve yorumları da incelediğimizde genel olarak fiyatının hakkını verdiği ve zararı olmadığı gözüküyor. Bence 1400 TL'ye en iyi 2x8 2666 MHz olacaktır. Tabii bir sorun çıkarsa sorumluluk kabul etmiyorum :)... Yatırım tavsiyesi değildir misali.

1400 TL verecek gibiyiz. Şu bilgisayarı aldığımdan beri sorunları bir bitmedi. Bir de ben biraz pimpirikli bir adamım. Parçalarımın ısısı beni çok rahatsız eder 70 dereceyi geçince bile rahatsız olurum. Sistemde çözemediğim bir FPS düşüklüğü vardı RAM'den kaynaklıymış. Onu da halledince artık inşallah sorunsuz kullanacağız.

1400 TL verecek gibiyiz. Şu bilgisayarı aldığımdan beri sorunları bir bitmedi. Bir de ben biraz pimpirikli bir adamım. Parçalarımın ısısı beni çok rahatsız eder 70 dereceyi geçince bile rahatsız olurum. Sistemde çözemediğim bir FPS düşüklüğü vardı RAM'den kaynaklıymış. Onu da halledince artık inşallah sorunsuz kullanacağız.
İnşallah dostum her şey gönlünce olsun. Ben de farkındayım ki para kolay kazanılmıyor fakat elimizdekilerden de mahrum kalamayız sonuçta bazen böyle istenmeyen masraflar çıkıyor. Fakat tekrarlayayım da gene bir sorun olursa sorumluluk almam yani ben deneyimlerimi paylaşıyorum tabii umarım gönlünce olur ve hiçbir sorun çıkmaz..

Yeni konular

Geri
Yukarı