"Sistemimiz, bilgisayar ağınızdan gelen sıra dışı trafik algıladı" uyarısı

Krc95

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, dün gece saatlerinde internette dolaşırken bir anda ne arama yaparsam yapayım sürekli olarak Safari tarayıcısında ekte de ekran fotoğrafını belirttiğim uyarıyı aldım. Başka tarayıcılarıda da denedim yine aynı uyarıyı alıyordum. Bilgisayarı kapattım açtım ve yine devam etti. Her aramada sürekli olarak bu uyarı karşıma çıkıyordu. Ayrıca saat kısımında ki zaman benim kullanmış olduğum bilgisayar ile dolayısıyla gerçek zaman ile aynı değil. 4 saat öncesine ait. saniye ve dakika paralel şekilde ilerliyor. Yani zaman farkı tam 4 saat olacak şekilde. Bu durumda bende hacklenmiş olabileceğim paranoyasını yarattı. Bilişim işlerimden pek anlamadığım için anlayan arkadaşlardan bu konuda destek almak istedim. Şimdiden teşekkürler vaktinizi ayırdığınız için.
screenshot.png

Bu yazı genelde ben VPN açtığımda geliyor. VPN açık mı diye kontrol eder misin?

VPN açıksa kapatın.

Hayır, bu konu benim de aklıma geldi fakat hiçbir şekilde VPN açık değil ayrıca bulunduğum ağda, bu sorunu yaşadığım bilgisayar dışında sıra dışı trafik yaratabilecek, ağa bağlı olan başka hiç bir cihazım yok. Bende sıra dışı bir trafik yaratabilecek bir şey yaptığımı düşünmüyorum.

*Bilişim işlerinden anlamadığım için anlayan bir arkadaşımdan destek aldım ve sorunumu çözdüm.

*3

rvd

Son düzenleme:

Geri
Yukarı