Sistemin bir anda kilitlenmesi nasıl çözülür?

kurga243

Kilopat
PC kilitleniyor bir anda. Sorunu nasıl bulabilirim? Malware taraması yaptım herhangi bir virüs mevcut degil. SFC scannow taraması yaptım yine bir sorun yok.

Windows HDD'ye kuruluysa tabii kilitlenmeler yaşarsınız. Sisteminize format atın Windows'u SSD'ye kurun.

Hocam bu sorunun asıl kaynagını bulmaya çalışıyorum yani bu sorun bir anda son 1 haftadır olmaya başladı

Windows HDD'ye kuruluysa tabii kilitlenmeler yaşarsınız. Sisteminize format atın Windows'u SSD'ye kurun.

Sorun Windows HDD'ye kurulu olduğu için kaynaklanıyor yüksek ihtimal format atın SSD'ye kurduğunuzda bakalım yaşayacak mısınız bir sorun.

Ayrıca Google Chrome falanda kilitleniyor bazen Windows kitlenmiyor tarayıcı kilitleniyor

Hocam bu sorunun asıl kaynagını bulmaya çalışıyorum yani bu sorun bir anda son 1 haftadır olmaya başladı.

Bu disk ile alakalı bir problem ya HDD ya da SSD de sorun mevcut hangisi olduğunu bilemem ama Windows'u HDD kullanmayın. SSD kurun sorun çözülür gibime geliyor.

Hocam bu sorunun asıl kaynagını bulmaya çalışıyorum yani bu sorun bir anda son 1 haftadır olmaya başladı.

Ayrıca Google Chrome falanda kilitleniyor bazen Windows kitlenmiyor tarayıcı kilitleniyor.

Dediğim gibi format atın Windows'u SSD'ye kurun. Sorun çözülür büyük ihtimal.

Bu disk ile alakalı bir problem ya HDD ya da SSD de sorun mevcut hangisi olduğunu bilemem ama Windows'u HDD kullanmayın. SSD kurun sorun çözülür gibime geliyor.

Dediğim gibi format atın Windows'u SSD'ye kurun. Sorun çözülür büyük ihtimal.

Öneriniz için teşekkürler ben format dışı asıl sorunun kaynagı için çözüm önerisi arıyorum şimdilik

o.c bulunmamakta ekran kartında.

Disk sorunu yok görünüyor sistem 1050 Ti ekran kartı Ryzen 3 2200G anakart A320 S2H.

RAM ile bir sorun yok 16 GB.

Yanlış donanım kurmuş olabilirsin ben PC'yi ilk aldıgımda aynısı olmuştu Driver Booster kullanmayı bırakmalısın.

Yanlış donanım kurmuş olabilirsin ben PC'yi ilk aldıgımda aynısı olmuştu Driver Booster kullanmayı bırakmalısın.

PC'ye ilk format attıgım vakit harici o programla bir baglantım olmadı. Yaklaşık 1 sene önce yani.

PC kilitleniyor bir anda. Sorunu nasıl bulabilirim? Malware taraması yaptım herhangi bir virüs mevcut degil. SFC scannow taraması yaptım yine bir sorun yok.

Evet sorunun diskten kaynaklı oldugu ortaya çıktı.

1707492226256.png

Bu hatayı verip kitliyor. Çözüm önerisi olan?

Sorun Çözülmüştür

Sorun geçici bir şekilde çözülmüş anlaşılan

Son düzenleme:

Hocam ani donup sonra düzeliyorsa HDD ve SSD sorunludur. Eğer bilgisayar direkt çöküyorsa GPU ve PSU sorunludur. Benim de laptop oyunlarda falan direkt siyah ekran veriyor çok pis bir şey o ama anladığıma göre bilgisayarınız donuyor, çökmüyor.

Hocam ani donup sonra düzeliyorsa HDD ve SSD sorunludur. Eğer bilgisayar direkt çöküyorsa GPU ve PSU sorunludur. Benim de laptop oyunlarda falan direkt siyah ekran veriyor çok pis bir şey o ama anladığıma göre bilgisayarınız donuyor, çökmüyor.

Bazen Windows sorunuda olabiliyor Microsoft sağ olsun yüksek optimize destegi veriyorlar.

Geri
Yukarı