Çözüldü "Sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Horseman

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
web dizayn - modcu
Merhabalar

Oyun oynarken 2-3 kez aynı durumla karşılaştım. Bir anda oyun donuyor ve siyah ekran veriyor ardından oyun kapanıyor. Bu sorunun çözümü nedir?

Ekran kartı AMD Radeon RX 5600 XT
Sürücü Güncel.
hata.jpg

Çözüm
Arkadaşlar ben problemi çözdüm.

Öncelikle benim ekran kartı XFX RX 5600 XT 14Gbps modeli. Kart Orijinal olarak BIOS'u 12Gbps ben 14Gbps olarak güncelledim ve BIOS ayarından Smart Access Memory aktif hale getirdim. Her gün defalarca bu hatayı alıyordum fakat bu ayarlardan sonra hiçbir problemim kalmadı.

Siz de BIOS ayarlardan Smart Access Memory'i açın ekran kartınız tam performansta çalışsın. Büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

Not: Aynı karta sahip kişilerde sorun devam ederse Ekran kartı BIOS'unu güncellesinler. Tabii her türlü sorumluluk size ait.

Burada Smart Access Memory nasıl açılır uygulamalı anlatmışlar. Bu sayede bu sorundan kurtuldum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar ben problemi çözdüm.

Öncelikle benim ekran kartı XFX RX 5600 XT 14Gbps modeli. Kart Orijinal olarak BIOS'u 12Gbps ben 14Gbps olarak güncelledim ve BIOS ayarından Smart Access Memory aktif hale getirdim. Her gün defalarca bu hatayı alıyordum fakat bu ayarlardan sonra hiçbir problemim kalmadı.

Siz de BIOS ayarlardan Smart Access Memory'i açın ekran kartınız tam performansta çalışsın. Büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

Not: Aynı karta sahip kişilerde sorun devam ederse Ekran kartı BIOS'unu güncellesinler. Tabii her türlü sorumluluk size ait.

Burada Smart Access Memory nasıl açılır uygulamalı anlatmışlar. Bu sayede bu sorundan kurtuldum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

benim ekran kartım SAM ı desteklemiyor başka bir çözümü var mı acaba

arkadaşlar aylardır bu sorunun çözümü için uğraşıyorum ekran kartım Asus RX580 Rog strix internette birçok forumda hiç bir türlü çözüm bulamadım ve ekran kartımı asus garantiye gönderdim ram lerin arızalı oluğunu söylediler ve 20 gün ram lerin yurtdışından gelmesini bekledim (20 gün dolduğu için 3 ay garanti süremi uzattılar) sonunda geldi ve büyük bir heyecanla taktım ilk 1-2 saat oyun oynadım ve her şey çok güzel gidiyordu sorun çözüldü derken yine aynı sorun ekranda yeşil dalgalanmalar ve no sinyal hatası ve yeniden başa döndüm resmen sonra yeniden araştırmaya başladım bios güncellemesi yaptım sonra anakartın overclock onu açtım olmadı ve sinirlenerek kasaya sağlam bir iki kere vurdum ve sorun çözüldü evet yanlış okumadınız kasaya sağlam bir iki kere vurunca düzeliyor ertesi gün sorun yine oluyor ama vurunca düzeliyor benim pc için çözüm bu sizin pc niz için geçerli olur mu bilemem ama deneyebilirsiniz (yine de tavsiye değildir)

Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır bu sorunla uğraşıyordum. Ekran kartım AMD Radeon olduğundan, oyunlar bir anda kapanıp, AMD hata raporu gönderiyordu. Format attım fakat 1 hafta sonra tekrar başladı. Benim sorunum şöyle çözüldü; ekran kartımı DDU ile (güvenli modda olacak kesinlikle dikkat edin) kaldırdım ve daha sonra Windows Update'den driveri kurdum. En iyisi o oluyor çünkü Windows uygun olan sürücüyü kendi bulup kuruyor size. Bana eski bir sürüm olan driveri kurdu ve sorunum kalktı. Yeni sürümler bilgisayarım eski olduğundan uymuyormuş herhalde. Bunu bir deneyin. Yüksek ihtimalle düzelecektir. Diğer ekran kartı tipleri için çok bir şey diyemem fakat aynısını deneyin farklı bir ekran kartınız varsa. Bırakın Windows Update kursun driveri. İyi günler dilerim :)

Geri
Yukarı