Çözüldü "Sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Horseman

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
web dizayn - modcu
Merhabalar

Oyun oynarken 2-3 kez aynı durumla karşılaştım. Bir anda oyun donuyor ve siyah ekran veriyor ardından oyun kapanıyor. Bu sorunun çözümü nedir?

Ekran kartı AMD Radeon RX 5600 XT
Sürücü Güncel.
hata.jpg

Çözüm
Arkadaşlar ben problemi çözdüm.

Öncelikle benim ekran kartı XFX RX 5600 XT 14Gbps modeli. Kart Orijinal olarak BIOS'u 12Gbps ben 14Gbps olarak güncelledim ve BIOS ayarından Smart Access Memory aktif hale getirdim. Her gün defalarca bu hatayı alıyordum fakat bu ayarlardan sonra hiçbir problemim kalmadı.

Siz de BIOS ayarlardan Smart Access Memory'i açın ekran kartınız tam performansta çalışsın. Büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

Not: Aynı karta sahip kişilerde sorun devam ederse Ekran kartı BIOS'unu güncellesinler. Tabii her türlü sorumluluk size ait.

Burada Smart Access Memory nasıl açılır uygulamalı anlatmışlar. Bu sayede bu sorundan kurtuldum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar bende sistemi yeni topladım 5600XT kullanıyorum aynı sorun bende var; zaman aşımına uğradı diyor ve de ekran kartı sürcüsü çöktü. Ekran kartı sürücüsü güncel olduğundan emin ol diye bir uyarı aldım(yani sisteminizde bir sürücü zaman aşımına uğradığını tespit ettik)bu hata var. 1 aydır uğraşıyorum çözemedim çözen varsa yardımcı olsun yoksa ASUS'a göndereceğim kartı.(ASUS ROG strix)
Yardımcı olabilen varsa lütfen bana da olsun 7 gündür kafamı kaldırmadan bu sorunu çözmeye çalışıyorum. Borçla harçla aldığım bilgisayar bu hatayı veriyor gerçekten çok moral bozucu bir durum zaten tonla para veriyoruz bir de bu oluyor yardımcı olabilen olur mu? (Asus Rog Strix Rx570 8gb)

Yardımcı olabilen varsa lütfen bana da olsun 7 gündür kafamı kaldırmadan bu sorunu çözmeye çalışıyorum. Borçla harçla aldığım bilgisayar bu hatayı veriyor gerçekten çok moral bozucu bir durum zaten tonla para veriyoruz bir de bu oluyor yardımcı olabilen olur mu? (Asus Rog Strix Rx570 8gb)
Driver'i güncel tutmaya özen göster sürekli güncelle. Sorun büyük ihtimal yazılımsal kaynaklı onu AMD çözecektir. bilgisayarının güç tüketimini maksimum'a ayarla dengeli veya tasarruf modunda olmasın yinede düzelmesse ekran kartının VRAM hızını 30 veya 50mhz manuel olarak azalt sorun çözülecektir. radeon ayarlarından yapabilirsin. ( Bana soracak olursan pek ilişme güncellemeler sorunu çözer)

Doğru diyosunuzda bi dünya para verip bide onlarla uğraşmak insanı soğutuyo oyun oynamaktanda bilgisayardanda bidaha mı amd tövbe abi özellikle ekran kartını kapıma sokmam.Güzel soğutsun diye asus rog strix aldık bu seferde saçma sapan bi sorunla karşılaştık.
Bende Sapphire RX 590 SE serisinden 8GB ekran kartı var.Çalışma frekansı 8000Mhz ve 1545Mhz 'de normal frekansı var .Ben ayarlarımı 1 tık düşürüyorum 1545'i 1500 yapıyorum.Böylece oyundan atma veya AMD hatası almıyorum. Adrenalin 20.12.1 kullanıyorum.

Driver'i güncel tutmaya özen göster sürekli güncelle. Sorun büyük ihtimal yazılımsal kaynaklı onu AMD çözecektir. bilgisayarının güç tüketimini maksimum'a ayarla dengeli veya tasarruf modunda olmasın yinede düzelmesse ekran kartının VRAM hızını 30 veya 50mhz manuel olarak azalt sorun çözülecektir. radeon ayarlarından yapabilirsin. ( Bana soracak olursan pek ilişme güncellemeler sorunu çözer)
Öncelikle teşekkürler. Dün bilgisayarıma ekstra olarak farklı bir HDD taktım sonra işim bittikten sonra çıkardım. Ardından kendi SSDimi takıp çıkarmam gerekti ve bunu yaptıktan sonra sorun ortadan kalktı. İki gündür hiç bir sorun yaşamadım. Bunun fayda etmesi biraz saçma geliyor ama bir problem yok şuan da.

iyi günler aynı hatayı bende 3 haftadır yaşıyorum. Ortada hiç bir şey yokken oyun oynayamamaya başladım oyunlarda da sistem gereksinimleri software da karşılıyor sıkıntı kaldırmamakta da değil nasıl çözeceğiz bilmiyorum.
xfx RX 590 series

Dosya Ekleri

• EpzBP_NXYAAYy3v.jpg
    EpzBP_NXYAAYy3v.jpg
    166 KB · Görüntüleme: 102
iyi günler aynı hatayı bende 3 haftadır yaşıyorum. Ortada hiç bir şey yokken oyun oynayamamaya başladım oyunlarda da sistem gereksinimleri software da karşılıyor sıkıntı kaldırmamakta da değil nasıl çözeceğiz bilmiyorum.
xfx RX 590 series
Ben oyun oynuyorum ama Radeon ayarlarına girince sapıtıyor benimki sanırsam

Amd teknik ekibiyle konuşup "DDU" ile sürücüleri kaldırıp güncel sürücüleri kurdum windows güncelleme yaptım. Sorun sanırım yazılımsal bir sorun ama çok sıkıldım bir çözüme ulaşan varsa lütfen paylaşsın.

AMD olduğu için çok dedik insanlara almayın şu 5000 serisini ama kitlesi olan YouTuber'ler aşıladı insanları mükemmel fiyat FPS RTX 2060S kafa tutuyor daha ucuz diye param olmadığı için aldım pişmanım haftada 3 4 kere sık sık bu hatayı veriyor MSI 5600XT Gaming X keşke 1660s alıp geçseydim.
AMD teknik ekibiyle konuşup "ddu" ile sürücüleri kaldırıp güncel sürücüleri kurdum Windows güncelleme yaptım. Sorun sanırım yazılımsal bir sorun ama çok sıkıldım bir çözüme ulaşan varsa lütfen paylaşsın.

Bana da RMA ile sorununu çöz dedi.

AMD olduğu için çok dedik insanlara almayın şu 5000 serisini ama kitlesi olan YouTuber'ler aşıladı insanları mükemmel fiyat FPS RTX 2060S kafa tutuyor daha ucuz diye param olmadığı için aldım pişmanım haftada 3 4 kere sık sık bu hatayı veriyor MSI 5600XT Gaming X keşke 1660s alıp geçseydim.

Bana da RMA ile sorununu çöz dedi.
şu an gayet güzel stabil çalışıyor güncellemelerle çözüldü sorun. şahsen fiyat performans oldu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı