Sisteminizi yazın

-Anakart: Gigabyte B450M H -Ekran kartı: Sapphire Pulse RX580 -İşlemci: Ryzen 5 1600af -Ram: Geil Evo 8*2 16GB ram -Depolama: Berracuda 1TB HDD+Zenith 240GB SSD -Kasa: Aerocool Aero Engine -Monitör: MSI Optix G24C4-Mouse: Razer Deathradder Essential -Kulaklık: James Donkey 712 -Klavye: Rush RK848

Of yanıyor ortalık.
Ne kadara topladınız?

Ve yeni sistem toplama zamanı mı geldi?
Nerdeyse 3 yıllık sistem, DDR5'ler iyice piyasaya geldikten sonra toplayacağıma göre en az 1 yıl daha var yenisini toplamama. Hatta muhtemelen RTX4000 serisini beklerim.

Render mı alıyorsunuz hocam? Devasa bir depolama hacminiz var.
Bende her dosyaya direkt kendi depolama alanımdan ulaşma alışkanlığım var. Geçmiş yılların müşteri yedekleri, şimdiki işimle ilgili dosyalar, oyunlar, müzikler (Tidal üyeliğim var ama şarkılar offline klasör) ve hayati öneme sahip olan evraklar/ödemeler/vergiler gibi şeyler var disklerde. Her disk tamamen yedekli oluyor mirror sistem ile, hatta çok önemli olan verileri aynı anda en az 3 farklı yerde tutuyorum ki kaybolma riski olmasın. Geçmiş MCSE/CCNP kariyerimden kalan bir alışkanlık işte.

Hocam inanmıyorum ben buna. İsimleri bile detayı detayına kopyalamışsınız. Resim olmadan inanmam.
Screenshot_12.png

-i5-3210M 2,50GHz
-AMD Radeon HD7670M 2 GB
-Intel HD 4000
-4x2 8 GB 1600MHz RAM.
-Windows 8.1 Single Language
-240 GB SSD
-698 GB HDD.

Nerdeyse 3 yıllık sistem, DDR5'ler iyice piyasaya geldikten sonra toplayacağıma göre en az 1 yıl daha var yenisini toplamama.

Bende her dosyaya direkt kendi depolama alanımdan ulaşma alışkanlığım var. Geçmiş yılların müşteri yedekleri, şimdiki işimle ilgili dosyalar, oyunlar, müzikler (Tidal üyeliğim var ama şarkılar offline klasör) ve hayati öneme sahip olan evraklar/ödemeler/vergiler gibi şeyler var disklerde. Her disk tamamen yedekli oluyor mirror sistem ile, hatta çok önemli olan verileri aynı anda en az 3 farklı yerde tutuyorum ki kaybolma riski olmasın. Geçmiş MCSE/CCNP kariyerimden kalan bir alışkanlık işte.

Eki Görüntüle 1125935
Kasanın fotoğrafını eğer müsaitseniz atma imkanınız var mı?

Evet herkese merhabalar herkes sistemini yazsın ben yazıyorum o zaman.
İşlemci: AMD A4-5300
Ekran kartı: GTX 550 Ti.
16 GB RAM.
Windows 10.
Oyun bilgisayarım;
Ryzen 3 3100
Msi ventus Gtx 1660 Super
16GB 3000MHZ
A320 S2H

İş bilgisayarım;
I9 9900KF
Asus Rog Strix RTX 2060
Z390 Asus prime
16GB 3600MHZ ram

Kasanın fotoğrafını eğer müsaitseniz atma imkanınız var mı?
Buyur...

20200604_192624.jpg

Bu da SSD'leri aldığım Amazon'daki sipariş görüntüsü...

Screenshot_8.png

Bunlar da HDD'ler. Ironwolf serisi hatalı çıktı, WD Red'e geçtim sonra.

Screenshot_9.png

Daha inanmadığın bir şey var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı