Sıvı soğutma düzgün soğutmuyor

Pompayı çıkarıp tekrar taktım. Sorun bir nebze düzeldi örneğin oyun oynarken 58-65 derecelerde dolaştı eskisine göre hala fazla ama hava sıcaklığına veriyorum. Şu an tek sorun şu ki OCCT testi başlatıyorum veya herhangi bir test programını sıcaklık anında 80-85 derecelerde dolaşıyor.
Belli ki soğutucu montajından kaynaklı bir sorun varmış ve bunu çözmüşsün. Testlerde ani yüksek sıcaklık konusuna gelirsek bende 13600K var ve teste soktuğumda bende de hızlı bir yükseliş oluyor. Bir anda tam yükte çalışmasının sonucu bu oluyor. İnternetteki diğer test videolarını izleyebilirsin, gayet normal bir durum.

Belli ki soğutucu montajından kaynaklı bir sorun varmış ve bunu çözmüşsün. Testlerde ani yüksek sıcaklık konusuna gelirsek bende 13600K var ve teste soktuğumda bende de hızlı bir yükseliş oluyor. Bir anda tam yükte çalışmasının sonucu bu oluyor. İnternetteki diğer test videolarını izleyebilirsin, gayet normal bir durum.

Baktım zaten aynı soğutucuyu 5900X ile test etmişler 80 dereceyi geçmemiş. 240'lık bir sıvı soğutucuyla 90 dereceleri geçmek normal bir durum değil bence ki zaten sıkıntı olan eskiden bu işlemci ve soğutucuyla 70 derecelere çok nadiren çıkardım.

Baktım zaten aynı soğutucuyu 5900X ile test etmişler 80 dereceyi geçmemiş. 240'lık bir sıvı soğutucuyla 90 dereceleri geçmek normal bir durum değil bence ki zaten sıkıntı olan eskiden bu işlemci ve soğutucuyla 70 derecelere çok nadiren çıkardım.
Anladım. Soğutucuyu tekrardan monte etmek biraz toplarmış ama yine de fark var. Soğutucuda bir sorun oluşmadıysa geriye tek seçenek işlemci kalıyor. Bu durumda söyleyecek pek bir şey kalmıyor, ya başka soğutucu ile deneyeceksin ya da işlemciyi servise göndereceksin. Benim aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor maalesef. Belki başkası daha iyi bir çözüm sunar.

Siz ne kullanıyorsunuz hocam 13600k için.

Yeni konular

Geri
Yukarı