Sıvı soğutma patladı

Yetmediği zamanlar olabiliyor hava soğutmaların. Hem bildiğim kadarıyla sıvı soğutmalar daha sessiz çalışıyor.

Hava soğutmanın markasına bağlı biraz :) Misal olarak noctua nh-d15 ile karşılaştırırsak, noctua aiolara göre hem daha iyi soğutuyor hem de daha sessiz.
Ayrıca AIOlarda hem fan sesi var hem pompa sesi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasaya sığıyorsa ve görüntüye takmıyorsanız noctua nh-d15 veya noctua nh-d12a alınabilecek en soğuk ve en sessis hava soğutucuları.
Şahsen ben biraz şanssız bir tip olduğum için AIOlara bir türlü ısınamadım :)

Arkadaşlar merhaba elimde Corsair marka Sıvı soğutma mevcuttu, bugün sabah 9 civarı bilgisayarı açtım. İlk başlarsa hiç sorun yoktu daha sonra hafif bir kasma oldu, hiç olmayan şey. Oyuna girdim ve 5 dakika sonra PC kendini kapattı ve dumanlar çıktı. Sanırım ekran kartı ve anakart yanmış. Sıvı sogutma bayağı patlamış marka Corsair, ekran kartı GTX1080 ve Anakart M.270Z MSI ikisi de. Ne yapmam lazim lutfen bir yardımcı olun.

Fotograflar;

Eki Görüntüle 423869Eki Görüntüle 423870Eki Görüntüle 423871Eki Görüntüle 423872

Sevgili adminler yazım hatalari varsa lutfen duzeltin telefondan yazıyorum.
İşte bu yüzden sıvı soğutma almayacağım almayı düşündüm ama 4 aylık emeğimin gitmesini istemem

Geri
Yukarı