Sıvı soğutma sıvısı nasıl değişilir?

Bakın şöyle anlatayım. İşlemci macunu öyle her ay değiştirilmez. İşlemci ısınmaya başladıktan sonra yani belli bir süre sonra macun görevini yitirdiği zaman değiştirilir. Bazıları 3 ayda bir macun değiştiriyor. İşlevini gören bir ürün neden değiştirilir?

Aynı mantık. Yeni alınmış ya da yeni gibi olan bir ürün sıvı değişimine ihtiyaç duyuyor ise ya o üründe sorun vardır ya da yeni değildir. Demek ki bu ürün alınmaz.

Hem sıvı değiştirmek ya da eklemek kapalı devre soğutucularda kolay değil hem de neden riske giresiniz. Başınıza bela almak istiyorsanız alabilirsiniz. Dediğim gibi uzak durun.

Yani sizde haklısınız ama borular ve pompa sağlamsa su falan sızdırmıyorsa sorun olacağını düşünmüyorum.

Marka model iyi ama sıvı değişimi ya da ekleme için bir giriş noktası yok.
Yani bu cihazı alırsan başın ağrır kısacası.

Nasıl yani vardır olmasa adam sıvı değişimi gerek demez hem zaten alırken bakacağım durumuna ben sadece sıvı değişirken ne yapmam lazım gibi sormaya çalıştım.

Yazmayacaktım ama yok, anlamıyorsunuz. Yazdıklarımı tekrar okuyunuz.

Uzman mısınız? Yazdıklarınıza bakılır ise değil. Halen "Sıvı değiştirir iken ne yapmam lazım?" diye soruyorsanız aslında cevap vermemek lazım ama gönül el vermiyor.

Bu forumda toplasan bu işlemi 1 bilemedin 2 kişi yapmıştır. Bu tahmin çok iyimser bir tahmin olur. Oturup bu yazdığım son cümleyi deftere yazınız. Belki o zaman anlayabilirsiniz.

İyi forumlar.

Çin Mali bir ürüne benziyor.
Marka model yazarsanız sıvı ekleme ya da tahliye için sibop var mı bakılabilir?

Hazır sıvı soğutmaların çoğunda bu sibop mevcut değil.

Akasa Venom marka sıvı soğutmaya Çin Mali demek değişik. :D

Bu üründe sıvı değişimi yapabileceğiniz bir yer maalesef bulunmamakta.

Değiştirebilirsiniz ancak aşırı derecede meşakkatli olacaktır.

Değişebilir olsaydı pompanın veya radyatörün üzerinde bir açabileceğiniz bir delik bulunurdu.

Yazmayacaktım ama yok, anlamıyorsunuz. Yazdıklarımı tekrar okuyunuz.

Uzman mısınız? Yazdıklarınıza bakılır ise değil. Halen "sıvı değiştirir iken ne yapmam lazım?" diye soruyorsanız aslında cevap vermemek lazım ama gönül el vermiyor.

Bu forumda toplasan bu işlemi 1 bilemedin 2 kişi yapmıştır. Bu tahmin çok iyimser bir tahmin olur. Oturup bu yazdığım son cümleyi deftere yazınız. Belki o zaman anlayabilirsiniz.

İyi forumlar.

Hocam anlıyorumda yani oluru var mı onu anlamaya çalışıyorum.

Geri
Yukarı