Sıvı teması sonucu 38.500 TL tamir fiyatı çıkması normal midir?

s3xyec

Hectopat
Yer
gaziosmanpasa
Daha fazla  
Bilgisayarima ufak capli sivi temasi oldu. Bunun sonucunda garantiye goturdum, anakartin ve RAM'in degisecegini soylediler. Bunun sonucunda 38.500₺ tamir fiyati soylediler. Bilgisayarin kendisi 35.000₺. Bunu yaptirabilecegim bir yer var mi yoksa artik bilgisayar cop mu? Laptop Acer NITRO-AN515

Bilgisayarima ufak capli sivi temasi oldu. Bunun sonucunda garantiye goturdum, anakartin ve RAM'in degisecegini soylediler. Bunun sonucunda 38.500₺ tamir fiyati soylediler. Bilgisayarin kendisi 35.000₺. Bunu yaptirabilecegim bir yer var mi yoksa artik bilgisayar cop mu? Laptop Acer NITRO-AN515

Normal bir fiyat istememişler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop dediğin zaten anakart, RAM, batarya, kasa, klavye ve ekrandan oluşuyor hocam. Anakartta ise ekran kartı ve işlemci bulunmakta yani siz bilgisayarınız neredeyse bütün elektronik parçalarını değiştiriyorsunuz fiyatın bu kadar fahiş olması gayet normal. Yaptırmayıp iade isteyin ve bir tamirciye verin belki onlar tamir etmeyi becerir.

Ekran kartı ve işlemci dizüstü bilgisayarın anakartına gömülü vaziyettedir. Üstüne RAM bellekleri de bozulduysa onların hepsinin değişimi dizüstünün fabrika çıkışı fiyatından bile fazla olabilir. Anladığım kadarıyla tamamen kullanıcı hatası olduğundan bu sorun tüketici mahkemesine bile gitseniz garanti kapsamında değerlendirilemez. Geçmiş olsun hocam, bence uğraşmayıp yeni bir model dizüstü bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı