Sivilcesiz ergenlik geçirmek

Şansızlık, ne tesadüf ki benim de 15 yaşımda sivilce yoktu herkesin yüzü mayın tarlası gibiydi 16 yaşında bir sabah kalktım burnumun tam ortasında ucunda çıktı çenemde çıktı fakat milletin ergenlik bitecek benimki başladı ve 17 yaşıma kadar devam etti. Kaşısam daha da artar belki ama mayın tarlası olacak kadar çok çıkmadı çoğu küçüktü ama 15 erken bence; olması gereken ve sağlıklı olanı 15 yaşında çıkması diye duymuştum yine de biz ergenliğe biraz geç girmişiz galiba. Sivilce ne kadar az ve küçük çıkarsa o kadar da ergenlik zayıf veya yavaş gerçekleşiyor demektir. Sesinizde herhangi bir değişiklik oldu mu acaba? Söylemek zorunda değilsiniz ama kilonuzu da merak ettim.

Sesim daha erken değişmişti benim mesela çok zorlu bir süreç, 15 yaşındaydım sanırım doktora bile çıkmıştım sesimden ben hala çocuk gibi konuşuyorum oysa doktor bana gülesiye kadar sesimin kalınlaştığını anlayamadım. Sonra sesim oturdu ergenlik çok zor ya. Bayağı agresif dönemler. 😁

Sesim hafif kalınlaştı çokda bir fark yok kiloda 70 ama eskiden 82 ydi sonra kilo verdim.

Sesim hafif kalınlaştı çokda bir fark yok kiloda 70 ama eskiden 82 ydi sonra kilo verdim.

Çıkar, bazen öyle bir çıkıyor ki sen anlamıyorsun mesela olmayacak yerde bile çıkabiliyor yani saçının altı gibi görünmeyen yerler. Ben sivilcesiz ergenlik geçiren görmedim ama az geçiren çok var mesela ben. 😁

Çıkar, bazen öyle bir çıkıyor ki sen anlamıyorsun mesela olmayacak yerde bile çıkabiliyor yani saçının altı gibi görünmeyen yerler. Ben sivilcesiz ergenlik geçiren görmedim ama az geçiren çok var mesela ben. 😁

Saçımı altında özellikle arka tarafında 6-7 tane sivilcemi şeyler var ama sivilcemi başka birşeymi bilmiyorum.

Saçımı altında özellikle arka tarafında 6-7 tane sivilcemi şeyler var ama sivilcemi başka birşeymi bilmiyorum.

Yani o kadar detay bilmiyorum, bir şey söylersem yanlış bilgi olur ama sivilcede olabilir. Sesin biraz değiştiğine göre problem yoktur bıyık hafif göstermeye başlar zaten seneye sende. Ergenlik geçirmemek bence daha iyi zaten veya anlamadan geçirmekte çok iyi bir şey.

Öncelikle herkese iyi akşamlar. 15 yaşındayım, kafamda veya vücüdumun herhangi bir yerinde sivice yok. Bunun sebebi nedir?

Yağlı bir vücut yapısına sahip değilsen sivilce kolay kolay çıkmaz. Saçların çabuk yağlanmıyorsa falan. Benim de neredeyse hiç yoktu. Tenim çok kuru. Ben onun yerine saç kepeği ile uğraşıp durdum. Bir yerden alınıp başka bir yere verilmiş işte ne yapacaksın.😒

Geri
Yukarı