Sivilcesiz ergenlik geçirmek

Safa Acerbas

Centipat
Katılım
14 Kasım 2020
Mesajlar
167
Çözümler
2
Yer
İstanbul
Sen temizliğine yediğin şeylere dikkat et stres falan yapma bakım makım ben yapmadım zamanında o yaşlarda yoktu hiç. Şu an için erken bana kalırsa 18'e doğru bende de çıkmaya başladı strese bağlı olarak.
 

ÖmerKu

Centipat
Katılım
11 Ekim 2020
Mesajlar
551
Çözümler
1
Tanıdığım neredeyse tüm arkadaşlarımın yüzü mayın tarlası gibi.

Şansızlık, ne tesadüf ki benim de 15 yaşımda sivilce yoktu herkesin yüzü mayın tarlası gibiydi 16 yaşında bir sabah kalktım burnumun tam ortasında ucunda çıktı çenemde çıktı fakat milletin ergenlik bitecek benimki başladı ve 17 yaşıma kadar devam etti. Kaşısam daha da artar belki ama mayın tarlası olacak kadar çok çıkmadı çoğu küçüktü ama 15 erken bence; olması gereken ve sağlıklı olanı 15 yaşında çıkması diye duymuştum yine de biz ergenliğe biraz geç girmişiz galiba. Sivilce ne kadar az ve küçük çıkarsa o kadar da ergenlik zayıf veya yavaş gerçekleşiyor demektir. Sesinizde herhangi bir değişiklik oldu mu acaba? Söylemek zorunda değilsiniz ama kilonuzu da merak ettim.

Tanıdığım neredeyse tüm arkadaşlarımın yüzü mayın tarlası gibi.

Sesim daha erken değişmişti benim mesela çok zorlu bir süreç, 15 yaşındaydım sanırım doktora bile çıkmıştım sesimden ben hala çocuk gibi konuşuyorum oysa doktor bana gülesiye kadar sesimin kalınlaştığını anlayamadım. Sonra sesim oturdu ergenlik çok zor ya. Bayağı agresif dönemler. 😁
 
Yukarı