Sivilceye sarımsak iyi gelir mi?

stownnberat

Centipat
Yanak kısmımda belli olan fazla sayıda sivilce ve sivilce izi bulunuyor. Sivilceler az olsa bile kırmızı yeni patlatılmış sivilce izleri var. Sarımsağı sıkıp sıva hale getirip yüzüme sürsem iyi gelir mi? Bunun yanı süre yüzüme elma sirkeside uyguluyorum, sarımsağı ise ilk defa deneyeceğim. İkisini yaptıktan sonra uyanana kadar yüzümde mi tutmalıyım yoksa belli bir süreden sonra yıkamalı mıyım?

Dostum böyle saçma sapan şeyler uygulanacağına dermatolojiye gidebilirdin ya da yüz temizleyici losyon alabilirdin. Sirke asidi cildinin dengesini bozar zaten.

Hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Zaten ergenlik çağındaysanız bu gayet normal elinizden gelen daha az yağlı gıda tüketip, yastık yüzlerini sık değiştirip ve her sabah akşam yüzünüzü yıkamak.

Yüzünüzü temiz tutmanız yeterli bence hormansal bir durumu engelleyemezsiniz.
Hocam haklısınız fakat yüzüm direkt olarak sosyal hayatımı etkiliyor, azalsa yeterli olur.

Dostum böyle saçma sapan şeyler uygulanacağına dermatolojiye gidebilirdin ya da yüz temizleyici losyon alabilirdin. Sirke asidi cildinin dengesini bozar zaten.
Hocam aslında sirke iyi geldi, azalttı sivilcelerimi. Dermatoloji için ise birkaç ay daha bekleyeceğim.

Hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Zaten ergenlik çağındaysanız bu gayet normal elinizden gelen daha az yağlı gıda tüketip, yastık yüzlerini sık değiştirip ve her sabah akşam yüzünüzü yıkamak.
Hocam dediklerinizi yapıyorum, bir ara hiç yağlı şeyler yemiyordum fakat sorun o değil. Dediğiniz şeyler sivilcenin çıkmasını engelliyor, izler hala yerinde kalıyor.

Hocam dediklerinizi yapıyorum, bir ara hiç yağlı şeyler yemiyordum fakat sorun o değil. Dediğiniz şeyler sivilcenin çıkmasını engelliyor, izler hala yerinde kalıyor.
Bildiğim kadarıyla o izler patlatılmış sivilcelerin değil iç taraflı sivilcelerin izi siz yine de bir uzmana başvurun.

Başlangıç olarak size krem verirler sürmeniz için. İşe yaramazsa başka krem. O da işe yaramazsa hap ile tedavi. O yüzden beklemektense gidip süreci başlatmanız daha iyi olur.
Hocam bu konu için özel mi daha mantıklı yoksa devlet mi?

Bildiğim kadarıyla o izler patlatılmış sivilcelerin değil iç taraflı sivilcelerin izi siz yine de bir uzmana başvurun.
Patlatılmış sivilceler hocam yüksek ihtimal, yüzüm pürüssüz çünkü.

Hocam bu konu için özel mi daha mantıklı yoksa devlet mi?
Bence özele para vermeye gerek yok. Tek seferde çözülmezse tekrar gitmeniz gerekecek. En son zaten hapa kadar giderseniz o kesin çözüm olur muhtemelen. Ama tabi umarım oraya kalmaz.

Patlatılmış sivilceler hocam yüksek ihtimal, yüzüm pürüssüz çünkü.
Patlatmanız da gerekmez. Benim aylarca izi kalan sivilcem oluyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı