Siyasi görüşünüz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden her sağcı din üzerinde baskıcı olacak diye bir şey yok. Ben faşistim aşırı sağcıyım demiyorum sağcıyım diyorum.

Faşistlik sağcılık ile alakalı bir durum değildir kişilik durumudur faşizm belirli bir insan topluluğunun yaşam haklarını standartlarını kısıtlamaktır düzeltiyim hocam.

Ülkemizde dinle eşleştiği için alakalı. Sağ partilerin tamamı dini kullanmıştır.

Senin yazdığın mesajla bunun ilgisi yok. Mesajında "Sağ ülkemizde din ile eşleşti." yazmamıştın. Dediğim gibi "Sağ görüş din demektir." diye bir şey yok. Partilerin benimsedikleri görüşü farklı şekilde yorumlaması o görüşün özünü değiştirmez.

Senin yazdığın mesajla bunun ilgisi yok. Mesajında "Sağ ülkemizde din ile eşleşti." yazmamıştın. Dediğim gibi "Sağ görüş din demektir." diye bir şey yok. Partilerin benimsedikleri görüşü farklı şekilde yorumlaması o görüşün özünü değiştirmez.
Sağ tanımı içinde bulunan geleneksel kelimesi tüm dünyada dini baz alırken birden mi değişti?

Gerçekten ilginç bir forum olmaya devam ediyor...

Sol kısım din düşmanlığı yapmamıştır. Dindarlar bunu böyle yorumlamıştır. Sol taraf din düşmanlığı yapmak yerine camisi olmayan köye cami, imamı olmayan yere imam göndermiştir.

Ne zaman PKK'ya karşı bir harekât başlatsak sol kısım ve sol görüşlü öğrenciler "barış yürüyüşleri" düzenlemeye başlar hep nedense, görüyoruz bunları. Ama PKK askerlerimizi, öğretmenlerimizi şehit ettiğinde sol görüşlülerin hiç "barış yürüyüşü" yaptığını görmedim ben. O yüzden bu sol romantizmi bana o kadar samimiyetsiz ve komik geliyor ki :D Neyin ne olduğunu bilmediğimizi mi sanıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı