Sizce ahiret var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JohnMacTavish

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sizce ahiret var mı? Ben olmasını umuyorum. Çünkü, her şeyin bitmesi insana çok koyuyor be. Her şey boşa olmamalı. Ayrıca, değer verdiğim kişileri bir daha görememek çok kötü. Örneğin, annem, babam. Bu gerçekten beni üzüyor. Sizce ahiret var mı? Ben olmasını umuyorum. Sizin fikirleriniz neler?

Ahiretin olmaması, bu hayatta aileniz ile yaşadıklarınız iyi veya kötü fark etmez, her türlü şeyin anlamsızlaşacağı demek. Bu bir yandan bütün hakkın olanların sana verilip cennette yaşamakla eşdeğer benim gözümde.

Ancak konu dine kayacak muhtemelen. Ömrü en fazla 1-2 gün :p

- Sonradan gelen edit -

Biraz garip durdu cümle. Şöyle açıklayayım...
Ahiretin olması 1 ise, olmaması 0 değildir. Ortada bilinç diye bir şey olmadığı için ahiretin olması ile olmaması durumunu mutluluk ve pişmanlık açısından karşılaştıramam.

Sorunun cevabı da ahiretin kaynağı olan din tabii ki. Şimdiye kadar kanıtlayan yok.

Son düzenleme:
Eğer müslümansan ve Kurana inanıyorsan ahiret var. Kuranda da yazıyor zaten. Aksi takdirde inanmazsan zaten kitaba da inanmamış oluyorsun ve dinden çıkarsın.

Ayrıca islamın şartlarından bir tanesi.

• Allah'a iman.
  • Meleklere iman.
  • Kitaplara iman.
  • Peygamberlere imân.
  • Ahirete iman.
  • Kadere iman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaratıcı kaynaklı tüm dinlerde ahiret inancı var.
Ben bir müslüman olarak ahiretin olduğuna inanmak zorundayım. Kaldı ki bir zorlama ile değil gerçekten inanıyorum. Çünkü bu düzenin nasıl diyeyim yaşanıp sonunda bir hiç olmasını mantıklı bulmuyorum. Yaratıcı yani Allah bunun devamını yaratmış olmalı.

Fazla düşünme kafayı yersin :D

Bazı şeyler mantıkla bile çözülebilir. Şimdi ben hayatımın sonuna kadar iyi bir insan olayım, alın teriyle çalışayim ama bir başkası hayatı boyunca hırsızlık yapsın, adam öldürsün, dolandırıcılık vb. yapsın. Ama bu 2 adamda aynı yere gitsin. Kötü adam cezasını çekmesin. İyi adam yaptıklarının karşılığını almasın. Çok saçma ve adaletsiz olurdu.

Tartışmaya çok müsait bir konu bence :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı