Sizce anime nedir?

Ayrıca animeye çizgi film denmesine neden sinirleniyorsunuz anlamadım. Cars 1 çıktığında +13 ile çıkmıştı. Sen gidip ona çizgi film desen ben bir şey demem.(Cars 1 hayranıyım haftada 1 izlerim)
Çizgi film denilmesine neden sinirleneyim ki, sonuçta çizimle yapılıyor ve oynatılıyor buna da anime denir. Çizgi dizi desen daha mantıklı ama sorun değil, animelerin çoğu seri halindedir çünkü.
Hocam Cars 1 sizce çocuk filmi mi? Sadece soruyorum, lütfen evet veya hayır diye cevap verin.
Evet çocuklar için hazırlanmış bir animasyon filmi, Disney Pixar Studios zaten çocuklar için animasyon film/dizi yapan bir şirket.

Konuyu açan kişi, anime nedir deyip manasızca çizgi film diye kendisinin cevaplaması çok gereksiz ve amacının olay çıkarmak olduğu da aşikar. Cidden animenin ne olduğunu merak eden, oturur izler. Müzik nedir? Elma nedir? Diye konular da açın o vakit. Vaktinize yazık, tartışmaya değmez bir konu.
Ne deseydim acaba? Konuya 2. veya 3. cevap olarak sanırsam biri "Hayat tarzı" gibi bir şey demişti. Diyebilir. Saygı duyarım. Ben sadece insanların bu konudaki düşüncelerini merak ettim. Neden animeye çizgi film diyince olay çıksın? İlla övelim mi yüceltelim mi? Bu bir din değil inanç meselesi değil istediğim gibi sorarım, kendi fikrimi de belirtirim. Gördüğüm bazı sahneler (+18 oldukları için değil) gereksiz ışık, animasyon ve dövüş efektleri bana anlamsız geldi. Beğenmedim, fikrimi belirttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı