Sizce babam haklı mı?

Kanka kekelemeyi falan boş ver aileni akrabalarını şikayet et. Bu ne lan... Benim çocuğuma biri böyle yapacak öldürürüm.

Babama söyledim zaten babamda şu an onlarla konuşmuyor bizde onlarla konuşmuyoruz hatta onların numaralarını da engelleyip sildik telefonlarımızdan onların WhatsApp'larını da engelledik.

Merhaba hepinize bende konuşma bozukluğu ve kekemelik var ben konuşurken çok takılıyorum, duraksıyorum. Bir de konuşurken çok kekeliyorum bir de konuşurken sürekli nefesim kesiliyor. Yetmiyor mesela bugün babamla birlikte hastaneye doktora gittim. Sonra T.C. Kimliğimi evde unutmuştum orada yeni giriş açtıracaktım. Ama kimliğim yanımda değildi. Sonra bende orada kadın sekretere T.C. Mi söylerken çok kekeledim, takıldım, konuşamadım. Sonra babam bana çok kızdı bana sen niye konuşmuyorsun T.C.'ni bile 1 saatte söyleyemiyorsun dedi bana kızdı. Sizce babam haklı mı? Ne yapmalıyım? Kekemelik nasıl yenilir? Bu arada 17 yaşındayım şu an.
Baban haklı değil diye düşünüyorum.

Baban haklı değil diye düşünüyorum.
şimdi ben 3 yıl önce İstanbul'a bir amcamın evine gittim amcam beni kandırıp zorla gönderdi evine sonra orada bir gün kuzenlerim ve abim 1 üvey abim ve 5 kuzenim beni dışarıda parkta öldüresiye dövdüler sonra beni kafa üstü yere atıp sürüklediler beni ondan sonra beni binalarının bodrumuna kilitlediler karanlıkta hatta beni bodruma kilitleyip kaçtılar sabaha kadar ve bende o zaman çok korktum hatta bodrumda sürekli karanlık gölgeler gördüm ve sesler duydum sonra korkudan altıma kaçırdım bir de o zaman korkudan ateşim çıktı havale geçirip bayıldım sabaha kadar o olaydan sonra bana böyle oldu bende kekemelik oldu.

Keşke o zaman polise şikayet etseydiniz.

Edemedim maalesef aradan 3 yıl geçti şu an.

İnternette konuşma dersleri var oradaki videolari dinleyerek yararlanabilir siniz. Diksiyon bile geliştiriliyor, kekeme zaten düzeltebilen bir şey ayrica gün içinde Full konuşun kendinizle konuşun aynaya geçin gene konuşun kendi kararlarinizi sesli bir şekilde kendiniz ile tartışın.

şimdi ben 3 yıl önce İstanbul'a bir amcamın evine gittim amcam beni kandırıp zorla gönderdi evine sonra orada bir gün kuzenlerim ve abim 1 üvey abim ve 5 kuzenim beni dışarıda parkta öldüresiye dövdüler sonra beni kafa üstü yere atıp sürüklediler beni ondan sonra beni binalarının bodrumuna kilitlediler karanlıkta hatta beni bodruma kilitleyip kaçtılar sabaha kadar ve bende o zaman çok korktum hatta bodrumda sürekli karanlık gölgeler gördüm ve sesler duydum sonra korkudan altıma kaçırdım bir de o zaman korkudan ateşim çıktı havale geçirip bayıldım sabaha kadar o olaydan sonra bana böyle oldu bende kekemelik oldu.

Edemedim maalesef aradan 3 yıl geçti şu an.
Hocam hiç şikayet falan etmedinizmi yada ailene söylemedin mi bu olayı?

Yeni konular

Geri
Yukarı