Sizce babam haklı mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bulunduğun yerde var mı bilmiyorum ama belki böyle güvenilir olduğundan emin olduğun topluluklar bulabilirsen bu sorunun, halinden anlayan insanlarla beraber, daha kolay üstesinden gelebilirsin. Ayrıca harekete geçme konusunda motivasyon için King's Speech izlemeni de öneririm :)

Biraz haklı şu açıdan bak hiç takmamışın bu durumu gibi duruyor. Sanki düzeltmeye uğraşmamışın gibi. Bana öyle geldi öyle değilse haksız ama öyleyse baba sonuçta oğlunun beli konularda çabalayıp düzeltmesini bekler.

Hayır öyle değil çabalıyorum çok kitap da okuyorum mesela 2 yıldır her gün günde tam 50 dk sesli kitap okuyorum ama yine de konuşmam hiç düzelmiyor.

Hayır öyle değil çabalıyorum çok kitap da okuyorum mesela 2 yıldır her gün günde tam 50 dk sesli kitap okuyorum ama yine de konuşmam hiç düzelmiyor.
Kitap okuma değil de bu arada aynaya geçip egzersizler yap sanki biriyle konuşuyormuş gibi.

Bu arada özür dilerim yazdığını yazıktan sonra gördüm. Ama yazımda öyleyse yazmıştım lakin gende özür dilemek istedim.

Geçmiş olsun.
Muhtemelen diğer zamanlarda söylediğin şeyi heyecanlandığın için söyleyememişsin ve babanda bir şekilde bu duruma gerilmiş sana kızıvermiş.
Senin ve bir çok insanın asıl odaklanması gereken özgüven.
Kekemelik, nefes kullanımı, diyafram vs bunlar uzmanların işi elbette.
Ama sen daha özgüvenli olsan, kendine saygını arttırsan, prosedür gereği sana tc kimliğini soran birine cevap verirken bu kadar heyecanlanmazsın.
Kendinin değerli olduğunu bilmiyorsun ki sülalenin yapısından insana değer verilmediği biraz hissediliyor. Bu maalesef her insanda olabilir.
Yaşadıklarına sığınma, özgüvenini arttır, kendine saygını arttır, babanı da yargılamana gerek yok verdiği tepki dopru olmayabilir ama seni sevdiğini biliyorsan sorun yok. Az kaldı yetişkin sayılacaksın artık şu tedirginliğinden sıyrıl.
Bunun için bir psikaytre bile giderek işe başlayabilirsin ve devlet hastanesinde bedava.

Yeni konular

Geri
Yukarı