Sizce Başarı Ortalamam İyi Mi?

Ben sınavdan 99 aldı diye ağlayan insan gördüm. :D Biz bırak 99 almayı, 50 alsak takla atıyorduk. Hayatım boyunca hep 90-100 almadım. 50-60-70 ama. 2 yıllık Muhasebe ve 2 yıllık Banka bölümü bitirdim. Şuan açıktan işletme 3. sınıftayım. Demek ki neymiş? 50-60 ile bile okul bitiyormuş. :D

İnşallah bende yaz bitti mi İzmir'de liseye başlayacağım. Orta okulda matematikten 80-90 alanlar lisede 50'yi geçemiyormuş. Bu kadar zor mu lise?

Arkadaşlar peki 4 senemi bu şekilde götütürsem, üniversite sınavında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği(Taban puan 423) bölümünü kaznabilir miyim?

İnşallah bende yaz bitti mi İzmir'de liseye başlayacağım. Orta okulda matematikten 80-90 alanlar lisede 50'yi geçemiyormuş. Bu kadar zor mu lise?
O senin dediklerin lisede hep dersi serenlerdir. Eğer günlük tekrarını yaparsan sınava benim gibi 1 hafta önceden çalışırsan benim gibi her sene takdir alırsın.

Hayır zor değil. Lisede yapacağın en önemli işlerden birisi arkadaşlarını iyi seçmen. Ben lise 1 ve 2 de arkadaş ortamına çok takıldım hiç belge alamadım bir de sigaraya başlıyordum az kalsın. Lise 3 de anca akıllandım birinci dönem takdir aldım şimdi de takdir bekliyorum. Arkadaşlarım ise takdir ve teşekkür alıyor.

Lisede hiçbir zorluk yok matematik dersinde, şahsen ortaokulda matematiğim her sene 1 ila 2 arasında gidip geliyordu, lisede bu durum ortadan kalktı. 12. sınıf başına kadar takdir ila teşekkür arasında belgeler aldım ve matematik sıklıkla 4 veya 5 geliyordu. Dikkatli ve düzenli çalışırsan, her şey rahatlıkla olur.

Kendine program yapmayı dene. Düzenli bir yaşam çiz. O konuyu anlamadıysan başka konulara geç. Sonra anlamadığın konuya tekrar dön. Şahsen ben öyle yapıyorum.
8 yıl sınav zamanı kitabı bile açmadım. 11.sınıftayım son 3 yıldır sınavdan bir gün önce 10 dk sınava girmeden önce teneffüs de 10 dk çalıştım notlarımda gayet yüksek kendinizi boşa kasıyorsunuz plan program hepsi yalan derste haytalık yapacağına adam gibi dersini dinle gerisi boş Anadolu Teknik Lisesinde okuyorum 2. girdim okula 45 saatlik ders programının 28 saati sayısal. 3 yıldır İngilizce dersine çalışmadım dersleri de pek dinlemedim oyun oynayarak geliştirdim dilimi 98.17 ortalaması. :D

Şaka mısınız siz ya 97 den takdir alıyor adam kötü diyor kafan mı iyi pardon ama. :D Yani ben 70 alsam tencere kova hep aynı hava diye mahallede arkadaşlarla halay cekerim be ! Adamlar 100 ortalamadan 97 alıyor ve kötü diyor ayrıca;
Hiçbir zaman program uymuyor birbirine.
Zihniyet meselesi.
Arkadaşın kafası iyi değil. Sizinki kötü.

Onlar ne kadar yaparlarsa yapsın daha iyisine ulaşmak için zorluyorlar bunda bir sorun yok.

Şaka mısınız siz ya 97 den takdir alıyor adam kötü diyor kafan mı iyi pardon ama. :D Yani ben 70 alsam tencere kova hep aynı hava diye magallede arkadaşlarla halay cekerim be ! Adamlar 100 ortalamadan 97 alıyor ve kötü diyor ayrıca;
Hiçbir zaman program uymuyor birbirine.
Valla haklısın . Ben anadolu lisesindeyim kötü bir okulda değil geçen sene yeterince çalıştım . Bu sene saldım o yüzden 2 kere tasdikname aldım 2. yi alacağım inşallah.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı