Sizce bu devirde i7 3930K alınır mı?

HABAR

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Alınır mı? OC potansiyeli var, 6/12. 1650 Super civarı bir GPU ile beraber idare eder mi sizce? Aham şaham bir beklentim yok, ufak tefek oyun oynayayım ve iş bilgisayarı gibi kullanabileyim yeter.
İş bilgisayarı derken, yaptığım en ağır iş muhtemelen blender ve Android Studio kullanmak olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyata bağlı alınabilir yaklaşık OC ile mobil i7'ler gücünde. Azımsanmayacak bir değer bu. Fakat aklında olsun RAM'lerin, anakart I/O'ların eski olacak.

Ona uygun anakart bulacaksın. Birde o işlemcinin 130Watt TDP değeri var bayağı ısınır yani. Ona uygun güzel bir soğutucu takman lazım.

Bütçen var mı bilmiyorum ama 2.nesil Ryzen işlemciler bayağı uygun fiyatlı şu anda. Ona yönelmek daha mantıklı.

1.png

O işlemcinin tekli çekirdek performansı düşük. OC ile kullanırsanız bir nebze iş görebilir ama 1080P'de tam besleyemez. Bir de güç tüketimi yüksek ve OC yaparsan daha da yükselecek ve güzel soğutucu masrafı da lazım yani gerek yok. R5 1600 AF daha iyi performans verir ondan. Ekleme olarak 1650 Super ile demişsiniz. Ben 2000 serisi kart kullanacaksınız sandım. 1650 Super'de pek sorun olmaz ama ölü yatırım. Yine önerim R5 1600 AF olur veya R5 2600.

Beklentilerinizi karşılar tabi ucuz bi fiyata bulursanız alın.Tabi yanında fiyat performans bi sıvı soğutma alsanız iyi olur OC İle baya ısınacaktır.

Ben kullandım zamanında GTX 780 SLI ve sonra GTX 980 ile 4.5 ghz tüm çekirdekler gayet iyi işlemciydi, prime95 15dk stress testinde 70 dereceyi görmüyordu, sanırım corsair h80i vardı tam hatırlayamadım bir sürü soğutucu kullandığım için :)

O işlemcinin tekli çekirdek performansı düşük. OC ile kullanırsanız bir nebze iş görebilir ama 1080P'de tam besleyemez. Bir de güç tüketimi yüksek ve OC yaparsan daha da yükselecek ve güzel soğutucu masrafı da lazım yani gerek yok. R5 1600 AF daha iyi performans verir ondan. Ekleme olarak 1650 Super ile demişsiniz. Ben 2000 serisi kart kullanacaksınız sandım. 1650 Super'de pek sorun olmaz ama ölü yatırım. Yine önerim R5 1600 AF olur veya R5 2600.
Hocam konuyla alakalı değil ama i7 8700 mü 3600 mü 1080p oyunculuk için

Tek eksik olan işlemci ise evet. Hatta düzgün fiyata bulunur ise 4930k daha mantıklı olur.

Fakat anakart ve RAM hazır mevcut ise.
Değil ise bugün Ryzen 5 1600 bile daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı