Sizce FSR 3.0, DLSS 3.0'ı geçti mi?

Ben şunu merak ediyorum. Bu görüntü çamur vs. gibi yorumlarda bulunan arkadaşlar Immortals of Aveum satın alıp deneyimlemişler mi? Ben kendim az önce bazı ekran görüntüleri aldım ve görüntüde öyle bozulma veya çamurlaşma göremedim. Oyun içerisindeki nadir nesnelerde parlamalar vs. görülebilir ancak bunlar nesneden nesneye göre değişiyor ve düzeltilmesinin de zor olacağını sanmıyorum. 2K'da denedim, sizlerle de paylaşayım birlikte yorumlayalım.

AMD FSR3

Burada isim isim hangi FSR ayarında olduğunu yazdım ve FPS değerlerini de sol üstten görebilirsiniz.

Burada linkte albümde daha detaylı(diğer FSR ayarları) görseller de var ama buraya da FSR OFF ve FSR BALANCED olarak atayım.

Yani gerçek anlamda öyle Youtube'da gördüğünüz 60 FPS videonun orijinalinin kırpılmış formatıyla yorum yapmamak lazım.
7900 XT 2K Ultra sonuçları bunlar bu arada. FPS'in muazzam artışı ve yeni yayınlanmasına rağmen görsel kalitenin bana göre düşmemesi 10/10.

Nisan ayında 4070 Ti ile 7900 XT arasında kalmıştım, iyi ki de 7900 XT tercih ettim diyorum. <3

Dosya Ekleri

• FSR-BALANCED.png
    FSR-BALANCED.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 215
  • FSR-OFF.png
    FSR-OFF.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 215
Yani gerçek anlamda öyle YouTube'da gördüğünüz 60 FPS videonun orijinalinin kırpılmış formatıyla yorum yapmamak lazım.
7900 XT 2K Ultra sonuçları bunlar bu arada. FPS'in muazzam artışı ve yeni yayınlanmasına rağmen görsel kalitenin bana göre düşmemesi 10/10.

Nisan ayında 4070 Ti ile 7900 XT arasında kalmıştım, iyi ki de 7900 XT tercih ettim diyorum. <3

Az önceki arkadaş mesela, video izlemiş diyor ki, 'Bak, çözünürlük düşürsem daha iyi olur. Bu kelimenin ne olduğunu bile sunu demez zaten. 1080P'den 720P'ye çözünürlük düşürsem Mario oynarsın aynı,' bunu FSR 3 açınca olduğunu video izleyip izleyip gelip buraya yazıyorlar. 'Denedin mi?' diyorum, yok. Eee, neye dayanarak söyledin bunu? Mesela.

Ekran görüntüsü 2023-10-03 171529.png

Dlss çok daha iyi ama kesinlikle çok kaliteli falan değil. Cyberpunk'ta fg+dlss kullandığımda çok fazla ghosting ve kumlanma oluyor. En iyisi kartın gücü yetiyorsa az fps alınsa bile native oynamak.

Yavaş geçsin yerler ıslak :) şaka bir yana güzel gelişme rekabet adına ama arada bir kere donanımsal fark var, NVIDIA kartlarına fiziksel olaral DLSS çekirdkleri koyarken, AMD sadece yazılımla DLSS'e kafa tutabilirse eğer bir gün, büyük iş yapmış olur. Ama şimdilik bundan çok uzakta.

Yavaş geçsin yerler ıslak :) şaka bir yana güzel gelişme rekabet adına ama arada bir kere donanımsal fark var, NVIDIA kartlarına fiziksel olaral DLSS çekirdkleri koyarken, AMD sadece yazılımla DLSS'e kafa tutabilirse eğer bir gün, büyük iş yapmış olur. Ama şimdilik bundan çok uzakta.

Çıkışı çok kötü yaptılar. Sıkıntısız olsaydı millet zaten tebrik yağmuru yapardı ama olmadı, AMD işte.

@ZwiReK hangi anlamda oyun bakımından mı?

DLSS çok daha iyi ama kesinlikle çok kaliteli falan değil. Cyberpunk'ta fg+DLSS kullandığımda çok fazla ghosting ve kumlanma oluyor. En iyisi kartın gücü yetiyorsa az FPS alınsa bile native oynamak.

Ya zaten bu teknolojiler için görüntüden zevkten feregat edeceksin hepsi aynı. Bu arada sevindim sistemi geri toplamışsınız. Hayırlı olsun

@ZwiReK hangi anlamda oyun bakımından mı?

Ya zaten bu teknolojiler için görüntüden zevkten feregat edeceksin hepsi aynı. Bu arada sevindim sistemi geri toplamışsınız. Hayırlı olsun
Kesinlikle ama nvidia'nın çok kusursuz gibi lanse edilmesi komiğime gidiyor. Nedense kimse eksiklerinden bahsetmiyor. Teşekkür ederim, sağolun.

@ZwiReK evet rapor gönderin diyorlardı hep hatalarımızı anlayalım diye. Yani CP2077'ye getirseler muhteşem olurdu

O yüzden işte, adamlar yoksa manyak mı kötü olan şeyi sunsun. Sen oradan rapor göndersen göndemesen senden zaten bilgi alıyor. Bunun sisteminde neden hata var sistemleri tanıyıp ona göre optimize ediyorlar.

Kesinlikle ama NVIDIA'nın çok kusursuz gibi lanse edilmesi komiğime gidiyor. Nedense kimse eksiklerinden bahsetmiyor. Teşekkür ederim, sağ olun.

Marka'dan dolayı işte, ben çok bulurum NVIDIA'nın kusurlarını kusur ararsak her şeyde vardır kusur.

@Spyhis Driver kurarken ne diyor sözleşmede. Sizden çevrimiçi hata raporlamaya onay veriyor musunuz diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı