Sizce Kalenin Kralı Kim Olacak?

Erdo2525

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Beylikdüzü
Daha fazla  
Herkese Merhabalar! Biliyorsunuz ki bu pazar günü Azerbaycan'da F1 yarışı var. Sizce kim kazanır? 2017'deki gibi olaylı bir yarış olur mu? Genel olarak tahimnleriniz nelerdir?

Ben Red Bull'un son zamanlarda yaşadığı yükselişi devam ettireceğini düşünüyorum. Max'in kazanma ihtimali yüksek. Şampiyona liderliğini kolay kolay bırakmaz. Leclerc veya Sainz da podyum için canını dişine takacaktır. Çekişmeli bir yarış izleyeceğiz. Son zamanlarda Mercedes'in takım içi koordinasyon/motivasyon sorunlarını biliyoruz. Eğer bu sorunları çözdülerse Hamilton-Max kapışmasını izlemek çok zevkli olacak. Pit-stop stratejileri de yarışın kaderini belirleyecek en büyük etkenlerden birisidir. Özellikle izleyeceğim kişiler Max ve Vettel olacaktır. En az 1 kez de safety car görürüz.

Aston Martin'den sürpriz, Monaco'da olduğu gibi Ferrari'den yine podyum bekliyorum. Onun haricinde bence yarış sıkıcı geçer.

Redbull ve Ferrari, Monaco pisti kadar rekabetçi olmayacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bakü yarışları genel olarak zevkli geçiyor ama belli de olmaz elbette. Portimao için zevkli geçer dedik sıkıcı geçti. Beklenmedik şekilde İspanya yarışı zevkliydi.

Motor gücünün önemli olduğu bir pist. Ferrari düzlüklerde rakiplerinden geride. Podyum şansı Monaco'ya nazaran daha az, öndekilerin sorun yaşaması gerek. Monaco da en hızlı araç Ferrari idi, bu pistte Ferrari bu performansı kesinlikle devam ettiremez.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı