Mugello GP galibi kim olur?

Hamiton olacaktır büyük ihtimalle. Ferrari'nin benim adlandırdığım ''Slow red'' adlı 1000. yarış rengini beğendim pist üstünde merak ediyorum, görmeside zor olmaz zaten çok yavaşlar.

Hamiton olacaktır büyük ihtimalle. Ferrari'nin benim adlandırdığım ''Slow red'' adlı 1000. yarış rengini beğendim pist üstünde merak ediyorum, görmeside zor olmaz zaten çok yavaşlar.

Gerçekten Ferrari'nin bu rengi çok güzel gözüküyor.

2edce4cb9ce1452452647674b049bf0e.jpg

Belli olmaz, basit bir hatadan dolayı alınan bir ceza ya da sürüşte yapılan bir hata her şeyi değiştirir. En az hata yapma oranına sahip takım Mercedes olduğuna göre şansları daha yüksek ama yarışta kalabildiği sürece Verstappen kovalamaya çalışır. Benim açımdan McLaren podyum alsın, gerisi çok umrumda değil.

İlk kez bu pisti izleyeceğim. Sürücülerin dediklerine ve haberlere bakılırsa geçişin zor olduğu bir pist. İspanya GP gibi sıkıcı bir yarış bizi bekliyor gibi. Yarışın sonucunu belirleyen en büyük etken sıralama turları olur. Herhangi bir kaza olmadığı sürece az geçiş olur ve başladığı gibi biter.

Ayrıca motor modu yasağından sonra her ne kadar zevkli bir yarış olsa da Monza'da geçiş sayısı geçtiğimiz senelere göre sanki daha düşüktü.

Bu sene bu pistte hangi araç yarışı kazanır gibi konu açmanın bir mantığı yok. Mercedes açık ara en hızlı araç, Mercedes sorun yaşamadığı sürece diğer takımların yarışı kazanma ihtimali yok. Monza ve Silverstone gibi yarışlarda Mercedes'in sorun yaşaması gerekiyor başkalarının kazanması için.

Ferrari için tek olumlu gelişme aracın renk düzeni değişti. Keşke bu sezon ve gelecek yıl bu renk düzeniyle yarışsalar. Renk tasarımına bayıldım, çok iyi olmuş. Bu renk düzeni daha hızlı bir aracı hak ediyordu ama maalesef yerlerde sürünüyoruz. Çok acı verici bir sezon Ferrari için.

Son düzenleme:
Bottas ne yaptı anlayan var mı? Moto GP pisti için araçlar fazla büyük. Bence daha çok kaza olur, takımlara boşa masraf oldu valla.

@Darkisback Yayıncı ödemeyi yapmak için belli bir sayının üstünde yarış yapılması şartını koştuğu için bulabildikleri tüm pistlere olur denmek zorunda kalındı. MotoGP takipçisi olmadığım için Mugello'yu daha önce görmemiştim fakat gerçekten son 15 yılda boyutları inanılmaz düzeyde büyümüş F1 araçları için uygun değilmiş. Pistin en geniş yeri, İstanbul Park'ın en dar yeri kadar...

Bunu yazarken Stroll da gitti. :D

Bahsettiğim boyut farkı:

Screenshot_3.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı