Sizce kilom fazla mı?

Metomeister

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, 13 yaşındayım boyum 1.57 kilom 64. Zaten bunu da bu sabah fark ettim. Sizce ilerleyen zamanlarda kilo verebilir miyim yoksa şimdiden sağlıklı bir diyete başlayıp kilo vermek için ön hazırlık mı yapayım?

Sağlık bakanlığının resmi sitesidir. Maalesef sonuç iyi değil.

1612692257776.png

Yaşınız ilerledikçe boy atmaya başlarsınız zaten, başlamayla birlikte kilodan arınır gibi bir şey olursunuz. Bu yaşta öyle dert etmeye gerek yok.
Fazla değil fakat boyuna göre fazla daha 13 yaşındaymışsın, ben 13 yaşındayken 1.50 idim daha uzarsın, diyete gerek yok 2-3 öğün ye yeter.
Fazla iyimser yaklaşıyorsunuz. İnsanların bu tarz gerçeklerin farkında olması gerekir. Çevresindeki insanlar da doğruyu söylemedikçe durum daha kötüye gidecektir. Biraz fazla dikkatten zarar gelmez.

Fazla iyimser yaklaşıyorsunuz. İnsanların bu tarz gerçeklerin farkında olması gerekir. Çevresindeki insanlar da doğruyu söylemedikçe durum daha kötüye gidecektir. Biraz fazla dikkatten zarar gelmez.
Hocam o yaşlarda o kiloda ve o boydaydım. Aşırı dikkat etmesem bile sadece şekerli gıdaları falan kesmiştim. Kesince zaten hem kilo veriyorsunuz hem ergenlik gereği boy zaten bir anda atıyor, çok başka biri oluyorsunuz. 13 yaş, 1.58 iken kilom 78 küsürdü.

Hem deli gibi spor yaparak, hem şekerli gıdaları keserek 20 küsür kilo vermiştim, üstüne bayağı bir boy atmıştım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı