Sizce NetSpeed'e geçmeli miyim? Ne kadar hız alırım?

Husey1ND

Hectopat
Uzuun bir süredir Türk Telekom kullanıyorum.
20Mbps'ye kadar hız sunan paketi kullanıyorum.
Uploaddan dolayı Telekom'dan ayrılmayı düşünüyorum, sözleşme Nisan'da bitiyor.
TürkNet ve Millenicom sitelerinden altyapımı sorguladığımda 75Mbps, 79Mbps gibi değerler görüyorum fakat modemimin(Huawei HG630A) arayüzünde daha düşük hat değerleri görüyorum. Sizce ne kadar hız alabilirim?
Millenicom altyapı sorgulama.PNG

Turknet altyapı sorgulama.PNG

HG630a hat değerleri.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat modu ADSL olduğu için en fazla 16 Mbps'e kadar hız görmeniz gayet normal. Modem destekli ise VDSL hat modunda tüm değerleri gösterecektir.

Netspeed ve TurkNet'i tavsiye etmem. Uzun süre TurkNet kullandım, yaptıkları hataları yazmakla bitmez. Netspeed zaten bölge bölge paket kaybı sorunu var.

Hat modu ADSL olduğu için en fazla 16 Mbps'e kadar hız görmeniz gayet normal. Modem destekli ise VDSL hat modunda tüm değerleri gösterecektir.

Netspeed ve TurkNet'i tavsiye etmem. Uzun süre TurkNet kullandım, yaptıkları hataları yazmakla bitmez. Netspeed zaten bölge bölge paket kaybı sorunu var.
Ne tavsiye edersiniz?

Superonline altyapımla ilgili bilgim yok, yan sokaktaki arkadaşım 24 alabiliyomuş. Uploaddan dolayı Turk telekomla sözleşmeyi uzatmak istemiyorum

TürkNet ve Millenicom sitelerinden altyapımı sorguladığımda 75Mbps, 79Mbps gibi değerler görüyorum fakat modemimin(Huawei HG630A) arayüzünde daha düşük hat değerleri görüyorum. Sizce ne kadar hız alabilirim? Eki Görüntüle 503775

Eki Görüntüle 503776

Eki Görüntüle 503777

Hepsi Türk Telekomun altyapısını kullanacağından fark eden bir şey yok ama eğer fiber varsa Milllenicom kullanmanı öneririm.

TürkNet ve Millenicom sitelerinden altyapımı sorguladığımda 75Mbps, 79Mbps gibi değerler görüyorum fakat modemimin(Huawei HG630A) arayüzünde daha düşük hat değerleri görüyorum. Sizce ne kadar hız alabilirim? Eki Görüntüle 503775

Eki Görüntüle 503776

Eki Görüntüle 503777
Türknet ile ttnet altyapısı kullanarak 75 down kadar hız alabilirsiniz. 1 Ay bedava kodu "NYF17YQ71SYJ" kullanarak abone olurken söylemeniz yeterli. 100 down 4 up paketini 85 TL alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı